YouTube alternatifleri : 4 Video Sitesi | Yeni Nesil Kişisel Teknoloji Bloğu| editorcum.com

YouTube alternatifleri : 4 Video Sitesi

YouTube’un dünyadaki en iyi video sitelerinden biri ve en popüler olanı. Ancak çevrimiçi olarak sunulan bazı harika YouTube alternatifleri var.

Çevrimiçi video, internetin o kadar önemli parçasıdır ki, ziyaret etmeye değer sayısız video sitesi vardır. Videoları çevrimiçi izlemek için en iyi YouTube alternatifleri:

1 –  Vimeo :

Düzenli olarak YouTube’u ziyaret etseniz bile, video sitelerini rotasyonunuza Vimeo eklemeye değer. Site, yüksek tanımlı videoları destekleyen ilk web sitesiydi ve kullanıcı tarafından oluşturulan ücretlerin seçimini içermesine karşın, vurgusu daha yüksek kaliteli içeriğe odaklanıyor. Vimeo ayrıca bazı TV dizileri sunar ve 360 derecelik videoları destekler. Site, videoları kategorilere ve kanala göre düzenleyen, taraması kolay bir arama özelliğine sahiptir.

2 – Metacafe :

Metacafe, kısa form video içeriği konusunda uzmanlaşmış video sitesidir. YouTube gibi birçok video sitelerinden biridir. İçerik, dünyanın en iyi sörfçülerinin öne çıkan özelliklerinden, hızlı ve güncel ürün incelemelerinden ve en sevdiğiniz video oyununda zor seviyeyi nasıl tamamlayacağınıza dair ipuçları içerir.

Metacafe’in güçlü yanlarından biri sadeliği. En son, popüler videolara bağlantı sağlayan menü çubuğu ile göz atma arayüzü oldukça basittir. Daha derin dalış yapmak isteyenler, daha geniş video kategorisi listesi içeren soldaki açılır menüyü tıklatabilir.

3 – Dailymotion :

Dailymotion, YouTube gibi başka video web sitesidir. Mart 2005’te, en ünlü rakibinden sadece bir ay sonra yayına girdi. Bugün, Dailymotion muhtemelen YouTube’un en çok benzeyen rakibi. Hem profesyonel yayıncılar hem de amatörler tarafından yüklenen milyonlarca video var. Ana sayfadaki videolar kategoriye göre düzenlenir , güncel konular ve trend videolar ön plana çıkar. Dailymotion bir hesap oluşturmanıza izin verir. Ne kadar çok video izlerseniz, sitenin önerileri o kadar kişiselleşir.

4 – Twitch :

Twitch, web’in en iyi canlı yayın platformudur. Site Amazon’a aittir. Twitch’in ana odağı, canlı video oyun akışı, esports ve oyunla ilgili talk show’lar. Ayrıca bazı oyun dışı videolar da var.

Favori YouTube Alternatifiniz Nedir?

YouTube, çok sayıda video seçimi ve Google ile ilişkisi de dahil olmak üzere birçok nedenden ötürü en iyi video web sitesidir. Ancak, yukarıda listelenen video sitelerinin tümü YouTube’a denk olan alternatiflerdir. Sizin YouTube alternatifiniz hangi video barındırma sitesi ? Yorum olarak benimle paylaşabilirsiniz 🙂

4 Comments

  1. Daily Motion bildiğim kadarıyla Fransa merkezli ve Avrupa hedef kitleli projelerde çok iyi sonuç verdiğini duydum. YouTube un şu an ezici üstünlüğü var ama ben hep yedekte bir B,C,D planlarımız, alternatiflerimiz olması taraftarıyım. Bir gün YouTube kapanırsa dımdızlak ortada kalmamak lazım.

    Birçok arkadaşım siteyle uğraşmak çok teknik ve detaylı, uğraşmayıp YouTube’a gir dese de tüm yumurtaları aynı kaba koymayalım derim.
    “Kendime ait sitem olsun, YouTube tamamlayıcı olsun, Daily Motion da alternatif olarak bulunsun.” diyen garanticilerdenim galiba:)

    1. Dailymotion en iyi alternatiflerden biri, çünkü Youtube’a rakip olarak kurulmuş ve en çok benzeyen video barındırma sitesidir. Kesinlikle haklısınız , web site ne kadar teknik gibi görülse de dediğiniz gibi yumurtaları aynı kaba koymamak gerekiyor. 🙂 Garantici olmak gerekiyor 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir