Yazbee hakkında neler düşünüyorum ? | Yeni Nesil Kişisel Teknoloji Bloğu| editorcum.com

Yazbee hakkında neler düşünüyorum ?

yazbee hakkinda neler dusunuyorum

Türk girişimci ve mühendislerin geliştirdiği yerli sosyal medya platformu Yazbee ‘ye  üye oldum ve deneyimlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Ülkemizde bu tarz uygulamalar daha önce çok denendi fakat devamlılık sağlanamadı. Yazbee , şuan belirli kullanıcı kitlesine ulaştı. Genellikle milletçe yerli girişimleri sert eleştiriyoruz. Ben yerli girişimlere olumlu bakıyorum. Bu yüzden Yazbee ‘yi incelemek ve gözlemlemek açısından üye oldum. Yaklaşık bir ay boyunca aktif olarak kullanıyorum.

Yazbee Üyelik Sürecim ;

Üyelik süreci gayet normal ve sorunsuz geçti. İnternet sitesi üzerinden üye oldum ve aktivasyon maili gecikmeden geldi. Kolaylıkla üye olabildim. Üyelik işlemlerini mobil platformdan denediğim zaman problemler yaşamıştım. Problemin kullandığım android sürümü ile alakalı olduğunu düşünmüştüm ama yorumları okuduğumda herkes bir takım sorunlar ile karşılaşmış. Umarım Yazbee ekibi kullanıcıların yaşadığı bu sorunları göz önünde bulundurur.

İlk gözlemlerim ;

Üyelik işlemlerimi ve profil ayarlarımı tamamladıktan sonra ana sayfaya yöneldim. Paylaşımların kategorize edildiğini gördüm ve oldukça hoşuma gitti. İstediğiniz kategoriyi takip ederek paylaşımlarda bulunabiliyorsunuz. İlgimi çeken konular kapsamında yapılan paylaşımlara rahatça ulaşabildim. Bu arada herhangi bir kategoride paylaşım yapmak istemiyorsanız sadece kendi profilinizde paylaşım yapabiliyorsunuz. Paylaşımlarda görsel , güncel başlıklar , link eklenebiliyor. 280 harf sınırlaması var , aynı zamanda paylaşımları yoruma açık ve ya kapalı şekilde ayarlabiliyorsunuz. Paylaşıma yorum yapabilme , alıntılama ,beğenme ve beğenmeme gibi özellikler de sunuyor. Bence Yazbee ekibinin kullanıcılarına gerekli özgürlüğü sağladığını düşünüyorum.

Genel düşüncelerim ;

Günümüzde sosyal paylaşım platformu dediğimiz zaman , çıta everest dağına çıkarıldı bunun farkındayım 🙂 Farklı sosyal medya uygulamaları kullanmak isteyenler ve yerli girişime ilgi duyanlara Yazbee ‘yi tavsiye ederim. Çeşitli teknik sorunlar var elbette , yukarıda bahsettiğim mobil uygulama sorunları ve genel anlamda yavaş çalışması benim gözlemlediğim sorunlardan bazıları. Projenin yeni olması nedeniyle zaman içerisinde teknik alt yapı sorunlarının düzeltileceğine inanıyorum. Yazbee kurucusu Arif Öner , Türkiye ‘de 30 milyon kullanıcıya ve yakın coğrafyada Balkanlar, Orta Doğu, Kafkaslara da ulaşmayı amaçlıyor. Umarım bu amaçlarında başarılı olurlar.

Beni Yazbee üzerinden takip edebilirsiniz 🙂

6 Comments

    1. Tüm paylaşımların kategoriler halinde sınıflandırılması çok güzel olmuş. Eksikleri olmasına rağmen ben genel anlamda beğendim. Yerli girişimlere ilginiz varsa veya yeni bir deneyim yaşamak istiyorsanız tavsiye ederim 🙂

  1. Projeyi yöneten arkadaş bunu önceden de denedi aynı masalları anlattı. Yine aynısı yaşanıyor tek farkı daha fazla reklam bütçesi ile haber yaptırıldı.

    Geçen seferki metni bari değiştirselerdi diye düşündüm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir