Yapay zeka hakkında ne düşünüyorsun? | Yeni Nesil Kişisel Teknoloji Bloğu| editorcum.com

Yapay zeka hakkında ne düşünüyorsun?

Ülkeler çeşitli teknolojileri kullanarak yapay zeka yarışlarına girdiler. Günlük hayatımızda bile yer almaya başlayan yapay zeka hakkında ne düşünüyorsun?

Yapay zeka dediğimizde , sadece aklımıza robotlar veya robotik cihazlar gelmesin. Akıllı telefonların sahibiyle konuşan uygulamaları , pilot sürücülü arabalar , belirli bir işi yapmak amacıyla programlanmış cihazlar , giyilebilir teknoloji gibi saymakla bitiremeyeceğimiz yapay zeka kullanımı mevcut. Hayatımızın her alanında yapay zeka izlenimlerini görebiliriz.

Yapay zeka , bilgisayar ve bilgisayara bağlı olarak çalışan , gerçekte var olan bir canlının özelliklerini taklit eden bu amaçla insanlar tarafından programlanan bir yapı şeklinde tanımlayabiliriz.

İnsanların fiziki veya psikolojik olarak yapabildiğini , yapay zekalara uyarlanmasının iyi ve kötü sonuçları olabilir. Bu sonuçlar yeni teknolojiler doğurabileceği gibi insanlığın gerek kalmayacağı durumlar oluşabilir. Yani fiziki ve psikolojik olarak bir insanın yapabildiğini yapabilecek bir yapay zeka olduğunu düşünürsek , yapay zeka insan faktörünü geride bırakacaktır.

İşletmeler yapay zeka sayesinde hızlı ve kaliteli üretim yapabilirler. Aynı zamanda az maliyet ve çok kazanç hedeflerine ulaşırlar. Bu durum işsizliği ortaya çıkaracaktır.

Yapay zeka kullanılarak yeni teknolojiler üretilebilir. Tıp sektörünü ele alacak olursak . Yapay zeka ile ameliyatlar acısız ve kısa zamanlı olarak yapılabilir. Çeşitli hastalıklar kolaylıkla çözülebilir.

Bilim , teknoloji ve sanayi gibi birçok alanda yararlı bir şekilde kullanılan yapay zeka ülkelerin gelişiminde çağ açacak düzeyde katkılar sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir