WordPress : Reklam Nasıl Eklenir? | Yeni Nesil Kişisel Teknoloji Bloğu| editorcum.com

WordPress : Reklam Nasıl Eklenir?

Web sitesi sahibi olarak, ziyaretçileri sitenize çekmek ve tutmak için doğru uygulamaları benimsemeniz gerekir. Kitlenizin daha fazla geri gelmesini sağlayan ilginç ve alakalı içerik yayınlamanız gerekir. Neyse ki, ziyaretçilerinizin deneyimini geliştirmeye yardımcı olan çeşitli SEO araçları vardır. Otoritenizi işinize yansıtırsanız, okuyucu kitlesi ve çok sayıda ziyaretçi toplayabilirsiniz, WordPress web sitenizden para kazanmak için en iyi zaman olabilir. Başlangıçta geri dönen kullanıcıları etkileyecek çok fazla reklam göstermemenizi şiddetle öneririm.

WordPress ‘te reklam ;

WordPress, blog yazılarınızdaki veya web sayfalarınızdaki reklamlar aracılığıyla para kazanmayı destekler ve teşvik eder. Bu, çevrimiçi varlığınızın ödenmesinin yanı sıra, barındırma ve alan giderlerinizi finanse etmek için gelir elde etmenin iyi bir yolu olabilir. Google AdSense, web sitenizden para kazanmanın popüler ve kolay yollarından biridir. Ancak Google, WordPress için resmi AdSense yayıncı eklentisini durdurdu. Artık üçüncü taraf eklentileri kullanmak veya manuel olarak reklam eklemek gerekiyor. Kullanılabilir birçok eklenti var , web sitenizden para kazanmak için basit ve hızlı olması nedeniyle Ad Inserter eklentisini kullanmanızı öneririm.

Adım 1 : Ad Inserter kurun ve etkinleştirin;

Ad Inserter, sitenizdeki reklamları yönetmenize yardımcı olan WordPress için ücretsiz bir eklentidir. Reklamları eklerken ve yönetirken zamandan tasarruf etmenin yanı sıra, eklenti, Reklam engelleme tespiti, A / B testi ve AdSense’in yanı sıra Amazon reklamları desteği gibi bir dizi ek özellik sunar.

 • WordPress site admin paneline giriş yapın. Kenar çubuğundaki “Eklentiler” menüsünü genişletin ve “Yeni Ekle” yi seçin.
 • Arama kutusuna “Ad Inserter” yazın ve WordPress’in kullanılabilir seçeneklerin listesini yüklemesini bekleyin. “Diğer Detaylar” bağlantısını tıklayarak eklentinin işlevselliğini kontrol edebilirsiniz.
 • “WordPress Reklam Yöneticisi ve AdSense Reklamları – Ad Inserter” ı seçin ve “Şimdi Kur” düğmesini tıklayın.
 • Başarılı kurulumdan sonra, kullanmaya başlamak için eklentiyi etkinleştirin.

Adım 2: Ad Inserter eklentisi nasıl kullanılır?

Ad Inserter, sayfanızda herhangi bir yere HTML, PHP kodu, Widget ve JavaScript kodunda reklam eklemek için bloklar kullanır. Ücretsiz sürümü 16 blok sunar ve her biri birden fazla reklam göstermenizi veya blok içinde reklamları yayınlamanızı sağlar. Reklam kodunu / bloklarını yönetmek;

 • Sol kenar çubuğu “Ayarlar” menüsüne gidin ve seçeneklerden “Ad Inserter” a tıklayın.
 • Blok seçmek için ekranın üstündeki sayıları tıklayabilirsiniz. Bu, bloğun kod düzenleyicisini ve altındaki yerleşim, hedef yapılandırmasını görüntüler.
 • Gönderinize veya Sayfanıza Reklam Ekleme

Adım 3 : Gönderiye veya Sayfaya Reklam Ekleme;

Ad Inserter eklentisini kullanarak web sitenizin herhangi bir yerine reklam ekleyebilirsiniz. Bloğu seçmek için numaraya tıklayın ve reklam bloğunuzu <İsim Block.png> olarak yeniden adlandırmak için blok adına tıklayın. Reklam kodunu kod düzenleyiciye yapıştırın ve değişiklikleri kaydedin. HTML görsel ve metin modu arasında geçiş yapmak gibi daha fazla seçenek için araçlar simgesine tıklayabilirsiniz.

Adım 4 : Reklam Yerleşimi ve Hedef Ayarları;

Kod düzenleyicinin altında, sitenizin neresinde ve reklamı nasıl görüntülemek istediğinizi ayarlayabilirsin.

 • Reklamınızı yayınınızda görüntülemek istiyorsanız, “Gönderiler” kutusunu işaretleyin ve diğer seçeneği işaretlemeden bırakın.
 • Otomatik yerleştirme konumunu seçin
 • Son olarak, “Tüm Ayarları Kaydet” i tıklayın ve reklamın nasıl gösterileceğini görmek ve değiştirmek için ön izleme düğmesini kullanın.

Yayın İçi Reklamları Kullanma ;

Google, mobil kullanıcılar için birçok reklam türü sundu. Popüler reklamlardan biri, blog dizini, arşiv, taksonomi ve arama sayfalarındaki yayınlar arasında gösterilecek yayın reklamlarıdır. ancak, bu feed içi reklamları uygulamak, reklam kodunu PHP döngüsüne eklemeniz gerektiği için normal kullanıcılar için çok zordur. Yayın içi reklamları her “n” yayınında görünecek şekilde düzgün bir şekilde eklemek için tema işlevini anlamanız gerekir. Ad Inserter bu görevi basitleştirir ve arşiv ve dizin sayfalarında her 3 veya 4 gönderi arasında gösterilecek reklamları kolayca özelleştirebilirsiniz.

Reklamları PHP Şablonlarına El İle Ekleme ;

Eklentileri kullanmak istemiyorsanız, sınırlı özelliklere sahip reklamları eklemek için manuel bir seçenek vardır. Yazı / sayfa PHP şablonlarda bulunan (genellikle single.php ve pages.php dosyalarındaki) doğru yeri bulabilir ve reklam kodunu ekleyebilirsiniz. Bu şekilde, sabit reklamları sitenizin tüm sayfalarında eklenti olmadan gösterebilirsiniz. Ancak, reklamları döndüremez, A / B testlerini kontrol edebilir ve reklam engellemeyi tespit edemezsiniz. Ayrıca, temayı her güncellemede kodu PHP dosyalarına eklemeniz gerekir.

Sonuç :

Ad Inserter eklentisi, WordPress sayfalarına veya yayınlarına reklam eklemek isteyen blog sahiplerine çeşitli özellikler sunar. Reklamları eklemeyi ve yönetmeyi kolay ve hızlı kılan özelliklere sahip, başlangıç düzeyine ve uzman dostu bir üründür.

2 Comments

 1. Güzel bir makale olmuş. Bloguna reklam yerleştirmede sorun yaşayanlar için faydalı bir makale.

  Adsense de otomatik reklam boyutları sorun çıkartabiliyor. Reklam yerleştirdikten sonra hâlâ sorun yaşıyorsanız, Adsense reklamlarını kendi blogunuzdaki reklam boyutlarında ayarlayıp, Adsense’in size verdiği kodu blogunuza yerlestirmenizi öneririm.

  1. Genellikle reklam yerleştirme için eklenti seçimi zor olabiliyor. Rehber niteliğinde bir yazı hazırlamak istedim. Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir