Windows’ta Android Uygulama Çalıştırmanın 3 Yolu | Yeni Nesil Kişisel Teknoloji Bloğu| editorcum.com

Windows’ta Android Uygulama Çalıştırmanın 3 Yolu

Windows’ta Android uygulamaları çalıştırmak ister misiniz? Günümüzde, bilgisayarınızda çeşitli Android uygulamaları çalıştırmanıza izin veren çeşitli emülatör, uygulama oynatıcı ve yansıtma araçlarıyla Windows bilgisayarınızda Android uygulamaları çalıştırabilirsiniz.

Android oyunlarını PC ortamında oynamak, kendi uygulamanızı test etmek ve geliştirmek ya da bilgisayarınızı kullanarak uygulamaları uzaktan kontrol etmek , çalıştırmak istediğinizde, Windows’ta Android uygulamaları çalıştırmak için kullanabileceğiniz üç araç vardır.

1. BlueStacks :

BlueStacks, öncelikle PC’nizde Android oyunları oynamanıza izin veren Android uygulama oynatıcısıdır.  Amacınız yalnızca mevcut Android uygulamalarını denemek veya PC’de mobil bir oyun oynamaksa, BlueStacks işinizi görecektir. Yazılım ücretsizdir ancak premium abonelik sürümüyle birlikte gelir.

Odaklanmış işlevselliği nedeniyle, kurulumu da son derece kolaydır. Çeşitli cihaz ön ayarlarına (örneğin OnePlus 5 veya Samsung Galaxy S8 gibi) dayalı olarak istediğiniz benzetim ortamını seçebilirsiniz. Bluestacks’ı kullanmak için, Google hesabı ile oturum açmanız gerekir. Bunun dışında ve diğer bazı küçük ayarlamalar dışında, bilgisayarınızdaki uygulamaları denemeye hemen başlayabilirsiniz.

BlueStacks Kullanımı :

Uygulama, performansı ve girişi optimize etmek için çeşitli ayarları yapmanızı sağlar. Bu arada, oyununuzu yayınlamak istiyorsanız, BlueStacks kayıt ve ekran görüntüsü seçeneklerine sahip.

Mobil oyuncular için önemli bir nokta, BlueStacks gamepad ile uyumludur. Yazılım ayrıca ilk kez bir oyun açarken kontrol dersleri de içeriyor. Ancak, geliştirici politikalarına bağlı olarak her oyun platformda çalışmayacaktır. 

İndir: BlueStacks (Ücretsiz abonelik mevcut)

2. Android Studio’nun Resmi Android Emülatörü :

Tam özellikli bir Android emülatörü arıyorsanız, Google’ın Android Studio içindeki resmi emülatöründen başkasına bakmayın. Android uygulamaları için resmi geliştirme ortamı olan Android Studio, Android’in en son sürümünü taklit etmenize ve sanal aygıt oluşturmanıza olanak tanır.

Bu araç açıkça genel tüketicilere değil geliştiricilere yöneliktir. Dolayısıyla, tipik emülatörden çok daha karmaşıktır. Yazılım kod düzenleme, APK analizi ve gelişmiş emülasyon özelliklerine sahiptir. Android Geliştiricileri web sitesinden ücretsiz olarak kullanılabilir. Programı çalıştırmak için Java’nın yüklü olması gerekir.

İndir: Android Studio (Ücretsiz)

3. AirDroid :

Yüksek donanımlı Android telefona sahipseniz ve uygulamaları daha büyük ekranda görüntülemek veya giriş olarak klavye ve fare kullanmak istiyorsanız, yansıtma ve uzaktan kumanda aletini kullanabilirsiniz. Bunun için bir seçenek AirDroid. Yazılım, Android cihazınızı bilgisayarınızla birlikte yansıtmanızı ve kontrol etmenizi sağlar. Bu, uygulamaları çalıştırabilir ve doğrudan PC’niz üzerinden kontrol edebileceğiniz anlamına gelir.

Ek bir bonus olarak, AirDroid’i Chrome’un içinde çalıştırabilirsiniz. Ancak, AirDroid ayrıca PC’niz için bağımsız bir yazılım sunar. Her iki sürümü de kullanmak için, akıllı telefonunuzda yüklü olan AirDroid mobil uygulamasına ve bir AirDroid hesabına ihtiyacınız olacak.

AirDroid’i telefonunuzla eşleştirmek için, bilgisayarınızdaki AirDroid’e erişin ve verilen QR kodunu tarayın. AirDroid’in uzaktan kumanda işlevini kullanmak, telefonunuzun rootu değilse, root erişimi veya USB hata ayıklaması üzerinden erişim gerektirir.

AirDroid’in dezavantajı, cihazınızı yansıtmanın biraz gecikmeyle sonuçlanmasıdır. AirDroid, PC’nizden mobil bildirimler ve mesajlaşma gibi başka özelliklerle de birlikte gelir. Bu, ekran yansıtmanın tek kullanım olmadığı anlamına gelir.

İndir: Windows için AirDroid | Android (Ücretsiz, abonelik mevcut)

Daha önce Windows üzerinde Android uygulama çalıştırmayı denediniz mi ? Deneyimlerinizi benimle paylaşırsanız sevinirim:)

4 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir