WhatsApp, iş dünyası için neler sunuyor ? | Yeni Nesil Kişisel Teknoloji Bloğu| editorcum.com

WhatsApp, iş dünyası için neler sunuyor ?

WhatsApp iş uygulaması reklamları , müşteri hizmetleri özellikleri masaüstüne ve web uygulamalarına aktarmaktadır. İşte WhatsApp ‘ın iş dünyasına sunduğu özellikler.

Bir yıl önce, Facebook’un sahip olduğu WhatsApp, küçük işletme müşterilerini hedefleyen bağımsız uygulamasını resmen tanıttı. Şirket, bugün WhatsApp Business uygulamasının 5 milyon ticari müşteriye ulaştığını belirtti. Ve şimdi, daha önce yalnızca mobil cihazlarda bulunan en popüler özelliklerin birçoğunu taşıyarak, uygulamanın masaüstünde ve web’de kullanımını kolaylaştırıyor. Bunlar arasında sohbetleri organize etmek ve filtrelemek, ayrıca müşteri taleplerine hızlı bir şekilde cevap vermek için araçlar var.

Hızlı Yanıtlar, bu ikinci özellik olarak adlandırıldığında, işletmelerin önceden yazılmış yanıtları olan müşterilerin genel sorularına yanıt vermesini sağlar. Bu, Facebook’un birkaç yıl önce başlattığı ve ardından Facebook Sayfaları olan işletme sahiplerinin, konserve mesajları olan müşterilere yanıt vermesini sağlayan “Kayıtlı Yanıtlar” olarak adlandırılan bir özelliğe benzer. WhatsApp Business’ta hızlı yanıtları klavyenizdeki “/” düğmesine basarak tetikleyebilirsiniz.

Bu özellik, müşteri iş hesabına ping gönderdiğinde tetiklenen otomatik tebrik mesajları veya yeni soruları hemen cevaplayamadığınız zamanlarda planlanabilecek mesajlar gibi diğer bazı müşteri hizmetleri özelliklerine katılır. Artık web ve masaüstü kullanıcılarına yayılan diğer iki özellik etiket ve sohbet listesi filtreleridir.

İlki, etiketleri kullanarak kişileri düzenlemenizi sağlar ve ikincisi, sohbet listesini okunmamış mesajlar, gruplar veya yayın listeleri gibi kategorilere göre filtrelemenize izin verir. Hızlı Yanıtlar gibi bunlar da daha önce mobil cihazlarda mevcuttu. Şirketin açıkladığı fikir, bilgisayarlarından çalışan işletme sahiplerinin iş gücünü kolaylaştırmak. Fatura gönderiliyor, randevu alınıyor ve müşteri taleplerine cevap veriliyor. Bu tür temel müşteri hizmetleri özelliklerini kullanmak için telefonlarını açmak zorunda kalmamalılar.

2 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir