Web Sitenizin Mobil Performansını Yükseltin | Yeni Nesil Kişisel Teknoloji Bloğu| editorcum.com

Web Sitenizin Mobil Performansını Yükseltin

Çoğu kişi masaüstünden mobil cihazlara geçmeye başlıyor. Yapılan araştırmalar, küresel kullanıcıların dörtte birinin yalnızca mobil kullandığını ortaya koydu. Gittikçe daha fazla sayıda çevrimiçi kullanıcı mobil tercih ettiğinden, mobil web sitenizi nasıl hazırlarsınız?

İşte web sitenizi kontrol etmeniz ve yapabileceğiniz hızlı düzeltmeleri öğrenmeniz için gereken mobil site hızlandırma yöntemleri ;

Kodunuzu Küçültün ; 

HTTP isteğini azaltmak, sayfanızı daha hafif hale getirerek daha hızlı yüklenmesini sağlayabilir. Ayrıca, yükleme süresini iyileştirmek için komut dosyalarınızı veya tüm CSS dosyalarınızı tek bir dosyada birleştirmeyi deneyin. Aynı şekilde, görüntü oluşturma, tüm görüntüleri tek bir görüntüde birleştirme işlemi de yükleme sürenizi iyileştirmenize yardımcı olabilir.

Küçük Kod
Normal Kod

Bilgisayarınızdan Kontrol Edin ;

Barındırma sayfanızın yükleme süresini artırmada önemlidir. Farklı web siteleri için paylaşılan sunucuyu kullanan barındırma hizmetleri vardır. Bu durumda, web sitenizin özelliklerini yükseltebilirsiniz. Yani tarayıcınızı seçerken bir Sanal Özel Sunucu veya VPS sistemi edinmeye çalışın.

Dosya Sıkıştırma Kullanın;

Bu süreçte, kullanıcı web sitenize göz attığında, sunucunuz içeriğinizin sıkıştırılmış bir dosyasını sunar ve tarayıcı dosyayı son kullanıcıya teslim etmeden önce dosyayı açar. Yapabileceğiniz diğer şeyler içerik dağıtım ağı (CDN) kullanmak, yeniden tasarlamak, önbellek işleme stratejisi oluşturmak ve güvenlik ağınızı geliştirmek. Web sitenizin hızı, trafiği başarılı bir şekilde potansiyel müşterilere dönüştürmede çok önemlidir. Google, çalışmalarında mobil ziyaretçilerin% 53’ünün yükleme süresinin 3 saniyeden uzun süren web sitelerini terk edeceğini bildirdi.

Sıkıştırılmış Dosyalar

pop-up ;

Kullanıcının ana içeriği kullanmasını engelleyen açılır sayfalar olabilir. Bu can sıkıcı olabilir ve kullanıcıların sitenizi terk etmesine yol açabilir. Mobil web sitenizdeki pop-up’lar SEO’nuza zarar verebilir ve kullanıcıları uzaklaştırabilir. Bu yüzden sitenizden kaldırmayı düşünün.

Zayıf Menü Gezintisi ;

Öğelerinizden biri çalışmadığında veya eksik olduğunda, web sitenizin kullanılabilirliğini etkileyebilir ve böylece istenmeyen sonuçlara neden olabilir. Gezinme, web sitenizin kullanılabilirliğinin çekirdeklerinden biridir. Mobil kullanıcıları çekmek ve deneyimi geliştirmek için navigasyonunuzu basit ve net hale getirmeniz gerekir.

Tüm gezinme öğelerinizin tıklanabilir olduğundan emin olun ve kullanıcıların çeşitli web sitesi bölümlerinde çalışmasına yardımcı olmak için kategorileri kullanın.

Sizlere Tavsiyem ;

Mobil cihazlar ana internet trafiğini temsil eder ve net bir şekilde, ticari büyümeleri için mobil kullanımdan yararlanmak isteyen herhangi bir işletme mobil web sitesi performansına daha fazla dikkat etmelidir. Zaman ayırın ve mobil web sitenizi yeniden değerlendirin. Mobil sitenizin ziyaretçileriniz için nasıl çalıştığını net bir şekilde anlamak istiyorsanız, web sitenizi test etmeye ve düzenli olarak güncellemeye kararlı olmanız gerekir.

Web sitenizi optimize etmek, özellikle de tüm tekniklerle uğraşmak zorunda olduğunuzda, büyük sıkıntılara neden olabilir, ancak sonunda trafikten, işinize getirdiği etkileşimden ve dönüşümden zevk alabileceğiniz tüm sıkıntılara değebilir. Bu konu hakkında destek almak isterseniz sizlere yardımcı olabilirim. Konuyla ilgili görüşlerinizi mutlaka yorum bırakarak belirtin 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir