Ücretsiz SSL Sertifikası Almanın 6 Yolu | Yeni Nesil Kişisel Teknoloji Bloğu| editorcum.com

Ücretsiz SSL Sertifikası Almanın 6 Yolu

SSL , tarayıcı ile web sunucusu arasında özel bağlantı kuran güvenlik mekanizmasıdır. Şifre, ödemeler ve diğer bilgileri güvenli ve özel şekilde göndermek için kullanılır. Başlangıçta çevrimiçi mağazalar tarafından şifreli ağ geçitleri üzerinden ödeme almak için kullanıldı. Daha sonra Google, web sitesinin arama sonuçlarındaki sıralamasına karar vermek için SSL’i sıralama faktörü olarak seçti. SEO ve güvenlikle bir araya gelen SSL, bugünlerde web siteleri için en önemli hale geldi.

Web Siteniz İçin SSL Sertifikası Nasıl Alınır?

SSL sertifikaları barındırma şirketleri aracılığıyla satılır ve sitenizin sunucusuna yüklemek için onlarla bağlantı kurmanız gerekir. Sertifika almak için ücretsiz ve açık kaynaklar da bulunmaktadır. Siteniz için ücretsiz bir SSL almak istiyorsanız, işte size ücretsiz sertifika alabileceğiniz SSL sertifika sağlayıcıları ;

1-Let’s Encrypt ;

Let’s Encryp ücretsiz, otomatik ve açık kaynaklı SSL sertifika yetkilisidir. Barındırma şirketleri tarafından sunulan tüm ücretsiz SSL sertifikaları temel olarak Let’s Encrypt kullanır. Sunucunuza Shell veya SSH erişimi kullanıyorsanız, doğrudan SSL sertifikası oluşturabilir ve ACME protokolünü kullanarak yükleyebilirsiniz. Aksi halde, barındırma şirketinizden bunu sizin için yapmasını istemeniz gerekir.

2-Cloudflare ;

Cloudflare temelde bir güvenlik ve içerik dağıtım ağı (CDN) sağlayıcısıdır. SSL güvenlik önlemi olarak uygulandığı için, popüler güvenlik şirketinin kullanıcılara ücretsiz olarak sunması anlamlıdır. Cloudflare ile bir hesap oluşturabilir ve ücretsiz SSL’i etkinleştirebilirsiniz.

3-SSL For Free ;

SSL For Free , Şifreli ACME istemcisini şifreler ve siteniz için sertifikalar üretir. Tek bir sertifikaya en fazla 100 alt alan veya alan ekleyebilirsiniz.

4-ZeroSSL ;

ZeroSSL , Perl istemcisi için Şifreli SSL sertifikalarını almanın bir uzantısıdır.

5-Comodo SSL – 90 Gün Deneme ;

Comodo, dijital sertifika yetkilisi olup sitenizi korumak için SSL ve diğer dijital sertifikalar yayınlar. Comodo SSL, kullanıcılar için verilen premium sertifikalardır, ancak 90 gün boyunca deneme bazında ücretsiz sertifika alabilirsiniz.

6-Open SSL ;

OpenSSL, SSL ve TLS protokolleri için açık kaynaklı bir araçtır. Ticari ve ticari olmayan amaçlarla ücretsiz kullanım için Apache tarzı lisans altında dağıtılmaktadır.

Sizlere Tavsiyem ;

SSL Güvenlik Sertifikası almadan önce , SSL hakkında detaylı araştırmalar yapmalısınız. SSL hakkında detaylı bilgi için bu yazıma göz atabilirsiniz.

4 Comments

  1. Ücretsiz SSL sertifikası almanın bir yolu olduğunu bilmiyordum. Siz 6 yoldan bahsetmişsiniz. Kesinlikle bunları öğrendiğim iyi oldu. Teşekkürler verdiğiniz bilgiler için.

    1. Faydalı olmasına sevindim 🙂 SSL sertifikası hakkında problem yaşarsanız size yardımcı olabilirim. Saygı ve sevgilerimle 🙂

    1. Ücretli SSL hizmetinden tek farkı kurulumu siz yapıyorsunuz. Yani ücretli SSL sertifikası alırsanız kurulumu sizin yerinize bu hizmeti veren firma yapıyor. Fakat kurulumu kendiniz yapabilirseniz ücretsiz sertifikaları tercih etmelisiniz. Güvenlik konusunda hiçbir sorun yaşamazsınız 🙂 Saygı ve sevgilerimle 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir