Twitch ortamı hakkında her şey | Yeni Nesil Kişisel Teknoloji Bloğu| editorcum.com

Twitch ortamı hakkında her şey

Twitch ; Facebook , Twitter , İnstagtam gibi sosyal medya platformu ve canlı yayın sitesidir. Kullanıcılar Twitch üzerinden canlı yayın yaparlar ve yayını izleyen insanlar ile iletişim halinde olurlar. Bundan yaklaşık 8 yıl önce hayatımıza giren ABD merkezli olan Twitch, dünyanın en iyi oyuncularının ve iletişimi iyi olan insanların yayın yaptığı bir yerdir. Twitch dünya üzerinde birçok dilde hizmet veriyor ve kullanıcılara global erişim sağlıyor. Yani Türkiye’de bulunan bir kullanıcı ABD ‘ de yayın yapan kullanıcının yayınını izleyebiliyor.

Ülkemizde gün geçtikçe kullanıcı sayısı artan ve önemli yayıncılara sahip Twitch , insanların keyifli vakit geçirdiği sosyal medya araçlarından biri haline geldi. Artık yeni nesil oyun oynamak yerine Twitch yayını izlemeyi tercih ediyor. Oyunların sistem gereksinimleri artmasıyla yüksek performanslı bilgisayarlar devreye girmeye başladı. Artık oyun oynayabilmek için bilgisayarınızın olması yeterli değil. Bilgisayarın donanımsal özellikleri oyun gereksinimlerini karşılayabilmeli. Bu durumda devreye Twitch giriyor.

Oyun oynayan Twitch yayıncıları izleyicilere oyunun heyecanını hissettirebiliyor. Ne kadar oyunu oynasanız da Twitch yayıncılarını izlemek istersiniz. Çünkü onlar en iyi oyuncular. Oyun esnasında yaptıkları keyifli sohbetler ile izleyenlerin ilgisini çekiyorlar.

Twitch yayıncılığı ile para kazanmak ;

Ülkemizde birçok yayıncı Twitch üzerinden geçim sağlamakta. Twitch üzerinde belirli bir aboneye ulaştıktan sonra Twitch ile ortaklık kurulabiliyor. Twitch üzerinde yaptığınız yayınlar izleyenler tarafından beğenilirse izleyiciler sizi destekleyerek bağışta bulunabiliyor. Ülkemizde bağış sistemi değer Ülkelere göre çok verimli olmasa da bağış alan yayıncılar var elbette.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir