Türkiye'nin en çok kullanılan web siteleri | Yeni Nesil Kişisel Teknoloji Bloğu| editorcum.com

Türkiye’nin en çok kullanılan web siteleri

Ülkemizde bulunan en çok ziyaret edilen web sitelerini araştırdık. Gelin sıralamayı birlikte inceleyelim.

İnsanlar vakit geçirmek ve işlerini devam ettirmek adına internet üzerinde bulunan web sitelerinden faydalanıyor. Bu amaçla en çok kullanılan site hangisidir? En çok ziyaret edilen web sitelerini alexa tr aracıyla bulup sizlerle paylaşıyorum.

Türkiye’ nin en iyileri şu şekilde ;

1-Ensonhaber.com

Türkiye’nin en büyük haber portalıdır. Son dakika gelişmeler , güncel haberler vb. birçok kategoride haberler sunmaktadır. Ülkemizin en iyi haber portalı olmasıyla beraber en iyilerin 5. sırasında yer almaktadır.

2-Sahibinden.com

Türkiye’nin en bilindik ücretsiz ilan ve online alışveriş sitesi olan sahibinden.com rakiplerini geride bırakarak 6.sıraya yerleşiyor.

3-Memurlar.net

Devlet memurları ile ilgili haberler, iş ilanları, sınavlar ve ilgili mevzuat hakkında bilgiler veren memurlar.net 7.sırada yer almaktadır.

4-kizlarsoruyor.com

KizlarSoruyor.com, kadın ve erkeğin bakış açısından hayata dair her soruya görüşler aranan sosyal paylaşım platformudur. 2011’de kurulan site, 2007’de aynı ekibin ABD’de kurduğu GirlsAskGuys.com platformunun Türkçe versiyonudur. Alexa TR sıralamasında 8. sırada yer almaktadır.

5-Hurriyet.com.tr

Türkiye’nin haber sitesi, birçok kategoride güncel haberlere ulaşabilirsiniz. hurriyet.com.tr sıralamada 9.sırada yer almaktadır.

6-n11.com

Bir çok marka ve ürünün satışının yapıldığı e-ticaret sitesi olan n11.com sıralamada 11.sırada yer almaktadır.

7- Eksisozluk.com

Sözcük ve terimler konusunda kullanıcıların subjektif sunumlarıyla genişletilen eksisozluk.com sıralamada 12.sırada yer almaktadır.

Toplamda 500 internet sitesinden ilk 15 ‘in içine girebilen web siteleri inceledik. İlk 50 ‘ye girebilen web sayfalarını incelemek için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir