Türk yapımı sosyal medya uygulaması Usity. | Yeni Nesil Kişisel Teknoloji Bloğu| editorcum.com

Türk yapımı sosyal medya uygulaması Usity.

Yüzde yüz Türk yapımı olan sadece üniversite öğrencilerinin ve mezunlarının kullanabildiği bir uygulama Usity. Ülkemiz adına böyle bir projenin var oluşu kulağa hoş geliyor. Gelin detaylı bir inceleme yapalım.

İlk etapta ODTÜ ‘ de kullanılmaya başlanan Usity zaman içerisinde farklı üniversiteler tarafından da kullanılmaya başlanmış. Usity tüm üniversitelerde kullanılması hedefliyor. Usity’nin temel amacı üniversite öğrencilerini sosyalleştirmek ve paylaşımda bulunmalarını sağlamak için oluşturulmuş bir uygulama.

Usity kullanımı oldukça basit!!

Anonim olarak sosyal medya deneyimi yaşamak istiyorsanız , okulunuzun size verdiği e-posta adresiyle üye olmanız gerekiyor. Üniversiteyi bitirdiniz artık mezun olduysanız üzülmeyin. Kendinize ait e-posta adresiyle de kayıt olabiliyorsunuz. Bu durumda Usity destek ekibi devreye giriyor. Kayıt olma aşamasında kullandığınız e-posta adresine Usity destek ekibinden bir mesaj geliyor. Bu mesajı mezun olduğunuzu kanıtlayacak şekilde cevaplamanız gerekiyor.

Üyelik işlemini hallettik gelelim Usity bizlere neler sunuyor.

İstediğiniz konuda başlık açabiliyor ve paylaşım yapabiliyorsunuz. Usity genel anlamda ülkemizdeki sözlük platformları gibi çalışıyor. Tek farkı kitle üniversite öğrencileri ve mezunları ile sınırlı olması. Ayrıca Usity’de anonim olarak başka kullanıcılar ile sohbet edebiliyorsunuz. 

Ne diyelim  oldukça başarılı bir uygulama olmuş. Dünya üzerinde sesini duyurması dileğiyle.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir