Tahkikat - Deep Wep Yeni Türk Forum Sitesi | editorcum

Tahkikat – Deep Web Yeni Türk Forum Sitesi

Deep Web ‘te bulunan Türk forum siteleri ve Türk toplulukları beni her zaman heyecanlandırır. Yeni keşfetmiş olduğum forum sitesi Tahkikat bu heyecanımı daha çok arttırdı. Bende merak uyandırmasının en büyük sebebi yeni bir oluşum olması. Tahkikat‘in altyapısı oluşturulmuş ve yeni güncellemelere müsait süper bir kadroyla yayına başladı. Tasarım olarak güncel yeni teknolojiye uygun ve son kullanıcıya hitap etmesi beni mutlu etti.

Tahkikat nedir ?

Deep web ağında yeni yayına başlamış Türk topluluğudur. Kuruluş felsefeleri Mevlana’ya dayanmaktadır. “Ne olursan ol yine gel ” felsefesiyle kurulmuştur. Tahkikat ortamında birbirinin görüşüne saygılı olan herkes istediği gibi konuşabilir, fikirlerini dile getirebilir. Hayata dair konuşabilir, siyaset yapabilir. Çocuk istismarı ve terör faaliyetine destek vermediği sürece, diğer insanların özgürlüğünü de ihlal etmezse her istediğini dile getirebilir.


Tahkikat kurucusu ile iletişime geçtim ve aklıma takılan bütün soruları sorma fırsatı buldum. Eminim sizinde sorularınızın cevabı burada. Sabır ve açıklayıcı şekilde sorularımı yanıtladığı için Tahkikat kurucusuna teşekkürlerimi sunuyorum.

Tahkikat ‘in amacı nedir ?

Bu siteyi gelecek evrede internete kısıtlamalar gelirse insanların rahatça iletişim kurabileceği aynı zamanda erişebilirsek internetten satış yapan kişilerce sirkülasyon sağlanması için oluşturduk. Amaç otoritelerden uzak bağımsız paylaşım ve iletişim platformu oluşturmak. Aynı zamanda insanların güvenli şekilde, herhangi bir yöntem ile loglanmadığı / cache’lenmediği alanda alış veriş yapabilmesine olanak sağlamak. Aramıza katılan kişi ne düşünceye sahip olursa olsun veya neyi savunursa savunsun aramızda olmasından övünç ve sevinç duyacağız. Herkesin birbirinden öğreneceği ve birbirine katacağı çok şey var.

Satış konusunu detaylandırır mısınız ?

Öncelikli amaç siber güvenlik, özgür ve bağımsız iletişim. Eğer gerçekten güvenilir satış yapacak ve opsec’ten anlayan, canlıbomba gibi dolaşmayan kişilere rastlarsak onlara güvenilir alışveriş ortamı sağlayabileceğiz. Biz bildiklerimizi aktaracağız, bilenlerden de faydalanacağız. Amaç alışveriş. Her anlamda. Hem bilgi, hem ticaret eğer mümkün olursa.

Tahkikat’in güvenliği nasıl sağlanıyor ?

Sunucu yayınını kendi evimden yapıyorum, güvenlik için açık kaynak yazılımlardan destek aldık ve nginx reverse proxy ile yayına başladık. Hem web hem sunucu tarafında açık kaynak kodlu olmayan hiçbir yazılım kullanılmıyor. Veritabanına giren her şey bcrypt şifreleme algoritmasıyla şifreleniyor. Mesajlar, şifreler, postlar vb.

Tahkikat ‘e nasıl üye olunur ?

Yapmanız gerekenler çok basit , tor web tarayıcınıza aşağıdaki linki yapıştırın. Üyel ol kısmından üye olabilirsiniz. Üyelik aşamasında diğer forum sitelerinde olduğu gibi mülakat ,soru cevap tarzı ekranlar ile karşılaşmıyorsunuz. Ayrıca Tahkikat kurucusu ilk üyelere ayrıcalık tanıyacak.

Site linki : http://tahkikatxxnb6nohori6c2ftbl2wqrrb2htcfdtptvwovy75dcssaqid.onion/index.php

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir