Sitenizin Hemen Çıkma Oranını Düşürmenin 4 Yolu | Yeni Nesil Kişisel Teknoloji Bloğu| editorcum.com

Sitenizin Hemen Çıkma Oranını Düşürmenin 4 Yolu

İnternette bulunan web sitelerinin yaklaşık % 70’i yalnızca içerik sitelerinden oluşmaktadır. Bu siteler kuruluş bağlantıları ve reklamlar yayınlayarak , ürün ve hizmet sitelerinden daha fazla para kazanırlar. WordPress gibi içerik yönetim sistemleriyle blog açmak çok kolaydır.Ancak, hemen çıkma oranının yüksek olduğunu ve sitedeki zamanın çok düşük olduğunu fark ettiğinizde sorun başlıyor.

Hemen çıkma oranı, yüzde olarak ifade edilen tek bir sayfayı görüntüledikten sonra siteden çıkan ziyaretçi sayısıdır. Kullanıcı sayfayı ziyaret ederse ve sitenizden çıkarsa, hemen çıkma oranı% 100’dür. Tamamen içeriğe dayanan tüm siteler için yaygın sorundur. Evet, arama motorları kaliteli içeriğinize bayılacak ve arama sonuçlarında üst sıralara çıkabiliyorsunuz. Ancak yine de kullanıcıları sitenizde tutmak için net bir stratejiniz olmalıdır. Bu yazımda, sitenizin hemen çıkma oranını azaltmanın 4 yolunu inceleyelim.

1-Eylem çağrısı ;

Makalelerinizin içinde harekete geçmek için çekici çağrılar kullanın. Kullanıcıların popüler makalelere gitmelerine ve daha fazla içerik okumalarına yardımcı olacaktır. Harekete geçirme çağrısının iyi örneklerinden biri, popüler indirilebilir ürününüzün bağlantısını eklemektir. Böylece kullanıcılar harekete geçirici mesaj düğmesine tıklar, ürün sayfasına gider ve kayıt olduktan sonra içeriği indirir. Bu eylem, hemen çıkma oranını büyük ölçüde düşürecek ve sahadaki zamanı artıracak. Ayrıca kaliteye bağlı olarak, kullanıcılar iyi bir inceleme ve yorum yapacak , ürünü daha popüler hale getirecek.

2-Videoları Göm ;

Küçük eğitici videolar oluşturun ve makaleye gömün. Örneğin, WordPress hakkında yazdığınızda, ayrıntılı olarak açıklayan bir video eklemek iyi bir fikirdir. Kendi videolarınızı oluşturamıyorsanız, ilgili sitelerden kaliteli videolar yerleştirmeye odaklanın.

3-Site Araması Önerin ;

Büyüme aşamasına kadar arama motorlarının yardımına ihtiyacınız olacak. Büyüme, tüm kullanıcıları sitenizde nasıl tuttuğunuza bağlıdır. Sitenizde belirgin bir yerde arama kutusu sunduğunuzdan emin olun. Kullanıcıların her zaman arama motoruna gitmeden sitenizdeki gerekli içeriği almalarına yardımcı olur. İçerik yönetim sisteminiz arama kutusu entegrasyonu sunmuyorsa, Google Özel Arama kutusunu kullanın. AdSense’ten gelen içeriğinizle para kazanma fırsatı ile birlikte ücretsiz bir seçenektir.

4-İlgili Makaleleri Kullan ;

İşlem düğmelerine benzer şekilde, ilgili makaleler sitenizdeki tüm alakalı makaleleri sunarak tıklamaları iyileştirir. Sitenizin boyutu büyüdüğünde, makale içindeki tüm ilgili içeriği sağlamak gerçekten zorluk olacaktır. Bu nedenle, muhtemelen her makalenin sonunda, ilgili makale bölümüne ihtiyacınız var.

2 Comments

    1. Faydalı olmasına çok sevindim. Blog sitenizin gelişiminde faydalı olabileceğini düşündüğüm birçok yazım bulunmakta. Diğer yazılara da göz atmanızı öneririm. Saygı ve sevgilerimle 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir