SEO ve Online İş Dünyası | Yeni Nesil Kişisel Teknoloji Bloğu| editorcum.com

SEO ve Online İş Dünyası

Çevrimiçi bir işletmeyi yürütmek kolay bir iş değildir. Satılacak fiziksel ürün, hizmet veya sanal dijital ürününüz olsun, siteyi geliştirmeye ve müşterileri yönetmeye odaklanmanız gerekir. Müşterilerinize liderlik etmek ve onları dönüştürmek için tekliflerinizi insanların parmaklarına götürmeniz gerekiyor. Sadece bir web sitesine sahip olmak artık işinizi geliştirmenize yardımcı olmayacak. Bu makalede, web sitenizi arama motorları için optimize etmenin işinizi gerçekten nasıl etkileyebileceğini ve daha fazla müşteri edinmenize nasıl yardımcı olabileceğini keşfedelim.

SEO Nedir?

SEO arama motoru optimizasyonu için kullanılır. Web sitenizin reklamını yapmak için para harcayarak insanların hizmetlerinizi bilmesini ve satın almasını sağlayabilirsiniz. Maalesef, hepimizin reklam için harcayacak daha fazla parası yok. İşte Google, Bing ve Yahoo! gibi arama motorlarından insanları web sitenize çekmenin ücretsiz bir yolu. Web sitenizi,arama motorlarının sunduğu araçlar ile kayıt edebilirsiniz. Arama motorları verileri web’den toplar ve bunları anahtar kelimelere göre sıralar. Birisi anahtar kelimeyi aradığında, arama motorları kayıtları alır ve sonuç olarak görüntülenir.

SEO Neden İş İçin Önemli?

SEO’nun çevrimiçi işiniz için önemli olmasının birçok nedeni vardır:

  • Optimize edilmiş web sitesi = Daha yüksek gelir
  • Organize ürünler = İyi kullanıcı deneyimi
  • Bloglama = Kullanıcıların eline bilgi getirmek
  • Müşteri geri bildirimi
  • Sosyal faktörler: Daha fazla takipçi = Daha fazla gelir

Yüksek Sıra , Daha Fazla Ziyaretçi , Daha Fazla Gelir

Sitenin içeriğini görüntüleyen daha fazla kişiye yol açan , daha fazla tıklama almak. Bu, sitenizde kaliteli hizmet sunarak izleyicileri müşterilere dönüştürmek için potansiyel bir fırsattır. Müşterilerinizi memnun ettikten sonra, geri dönüp daha fazla satın alma eğilimindedir. Böylece gelirinizi artırır. İşletme için, Google’da üst sıralarda yer almak ve iyi para kazanmanıza yardımcı olacak büyük fark yaratır.

Optimize edilmiş web sitesi , Daha yüksek gelir

Basit bir deyişle, sitenizi arama motoru için optimize etmek, işinizi daha fazla gelir elde etmek için optimize etmek anlamına gelir. Çevrimiçi ortamda özellikle dijital satış alanında rekabet etmek gerçekten zor. Müşterilerinize ulaşmak için Amazon gibi büyük devlerin rekabet etmesi gerekebilir. Ancak, optimize web sitesine sahip olmak, kullanıcıların ve arama motorlarının sitenizde kolayca gezinmesine yardımcı olur. Bu, yalnızca arama motoru sonuç sayfalarında üst sıralarda yer almaya yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda kullanıcıların sitenizde aradıklarını almalarına yardımcı olur. Sonuçta, mutlu kullanıcılar daha fazla satın almaya ve kelimeleri hızlı bir şekilde yaymaya eğilimli olacaktır.

Organize Ürünler , İyi Kullanıcı Deneyimi

Ürünleri kategorilere ayırmak ve zarif bir şekilde sergilemek sizi diğerlerinden farklı kılar. Arama motorları, ürünlerinizi başkalarının üzerinde sıralamak için optimize edilmiş ürün resimlerine ve iyi müşteri derecelendirmelerine bayılır.

Yerel işletme listelerine ek olarak, Google ve diğer arama motorları da tek tek ürünleri arama sonuçlarında diğer sonuçlara göre farklı şekilde gösterecektir. Buna zengin snippet’ler denir ve web sitenizdeki sonuçları, arama sonuçlarında snippet biçiminde göstermek için uygun bir şema olmalıdır.Arama sonuçlarında ürün derecelendirmelerini ve incelemelerini gösterir. Ürünleriniz hakkında iyi derecelendirmeleriniz ve yorumlarınız olduğunda, insanları sonuç bağlantısını tıklayıp web sitenize gelmeye teşvik edecektir.

Bloglama , Trafiğe Giden Basit Yol

Web sitesi optimizasyonunun odak ve özel zamana ihtiyacı olduğunu unutmayın. Sitenizi optimize etmek için çok zaman harcadıktan sonra bile, sorunun milyonlarca işletme sahibinin arama motorlarında üst sıralarda yer almak için rekabet etmeye çalıştığı açıktır. Bu, çoğu işletme sahibi için imkansız hale gelir ve çevrimiçi durumdan çıkılır. Blog yazmak çevrimiçi yarışı kazanmak için nihai bir silahtır.

Müşteri geri bildirimi

Ürünlerinizi sattığınızda, müşterilerinizin incelemelerini sitenizde bırakmalarını isteyin. İyi derecelendirmeler ve incelemeler ürünlerinizin sıralamasını iyileştirir ve böylece potansiyel satışları artırır.

Sosyal Faktörler: Daha Fazla Takipçi , Daha Fazla Gelir

Google gibi organik arama motorlarına ek olarak, Facebook ve Twitter gibi birçok sosyal arama motoru da bulunmaktadır. Zaten tanıdığınız insanları çekmeye başlamak için iyi seçeneklerdir. Facebook sayfası veya Instagram hesabı oluşturabilir ve arkadaşlarınızın ve akrabalarınızın sizi takip etmesini isteyebilirsiniz. İndirimler ve rekabetçi ürün teklifleri gibi ilginç içerikleri paylaştığınızda yavaşça daha fazla takipçi edinmeye başlayacaksınız.

Sonuç Olarak ;

SEO kalabalık bir alandır ve web sitenizi optimize etmek için özel zaman ve çaba gerektirir. Ayrıca, Site Haritası oluşturmak ve sitenizi göndermek gibi arama motorlarının temellerini de anlamanız gerekir. İşletmeniz veya sahip olduğunuz web sayfası için SEO çalışması yapmak isterseniz size yardımcı olabilirim. Buradan benimle iletişime geçebilirsiniz.

Ayrıca bakınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir