Programlamayı Kolaylaştıran 4 Uygulama | Yeni Nesil Kişisel Teknoloji Bloğu| editorcum.com

Programlamayı Kolaylaştıran 4 Uygulama

Programlama bisiklete binmek gibidir. Bir süre yapmazsanız, nasıl kod yazılacağını öğrenmek meşakkatlidir. Öte yandan, öğrenmek için bol bol pratik ve tekrar yapılması gereken bir beceridir.

İster programlama dünyasına tecrübesiz olun, isterse deneyimli emektar olun, pratik mükemmelleştirir. Bu yüzden, nerede olursanız olun kodlayarak güncel kalmanıza yardımcı olacak kodlama uygulamaları listesi hazırladım. Keyifli okumalar 🙂

1. Enki ;

Bu uygulama yeni başlayanlardan daha deneyimli kodlayıcılara kadar herkesi destekliyor. Yeni başlıyorsanız, JavaScript’e geçmeden önce web teknolojilerini öğrenmek için uygulamayı kullanabilirsiniz. Sadece kodlamayı öğretmiyor. Enki ayrıca, Linux komut satırını kullanmak ve Git ile sürüm kontrolünü yönetmek gibi programlama ile ilgili konuları öğrenmenize yardımcı olur.

Enki’nin kullanımı ücretsizdir, ancak isteğe bağlı abonelik ek egzersizler gibi premium özellikler de ekler. Programlama uygulamaları arasında oldukça standart olmakla birlikte, Enki ile fazla para ödemeden çok şey öğreneceksiniz.

İndir : Android / iOS

2. Grasshopper ;

Listedeki birden fazla dil içeren diğer kodlama uygulamalarının aksine, Grasshopper sadece JavaScript eğitimlerini barındırıyor. Daha gelişmiş kavramlara ve dil özelliklerine geçmeden önce temel bilgileri öğrenerek çok temel başlangıç yapıyorsunuz. İlerledikçe, grafik becerilerinizi göstermek için D3 veri görselleştirme kitaplığını bile kullanacaksınız. Grasshopper ekibi her zaman yeni kurslar ekliyor, bu nedenle öğrenme materyalinin tükenmesi konusunda endişelenmenize gerek yok. Uygulamayı tüm özellikleriyle ücretsiz kullanabiliyoruz.

İndir : Android / iOS

3. SoloLearn ;

Bu listedeki en iyi kodlamayı öğrenebileceğiniz uygulamalarından biri olan SoloLearn, çok miktarda öğrenme materyali için önemli puanlar kazanıyor. Listelenen diğer çok dilli kodlama uygulamalarının çoğu en iyi ihtimalle birkaç dil sunar. SoloLearn, C, C ++, Java, JavaScript, PHP, Python, Ruby, Swift ve daha fazlasını içeren etkileyici dil desteğine sahiptir.

Bu listedeki diğer uygulamaların bazıları gibi, SoloLearn de buna devam etmenizi teşvik etmek için oyunlaştırmayı kullanır. Nasıl öğrenirseniz edin ilerlemenizi yükseltirken beceri puanları ve başarılar kazanacaksınız. Daha rekabetçi iseniz, daha yoğun mücadele için dünyadaki diğer öğrencilerle rekabet edebilirsiniz.

İndir : Android / iOS

4. Encode ;

Encode, web geliştirme kodlamasını öğrenmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Encode, JavaScript, Python, HTML ve CSS’yi destekliyor. Android veya iOS kullanıyor olsanız da Encode, kodlamada sıklıkla kullanılan sembollerin bulunduğu kısayol çubuğu ekleyerek kodlamayı kolaylaştırır. Bu, farklı sembolleri aramak için klavyenizde arama yapmak zorunda kalmamanızı sağlar. Uygulama diğerleri kadar popüler olmasa da kesinlikle bir göz atmaya değer.

Bir süredir, bazı kullanıcılar yalnızca Android olduğundan Encode’dan kaçınıyordu. Şimdi iOS sürümü var, bu yüzden tercih ettiğiniz platformdan bağımsız olarak kullanabilirsiniz.

İndir : Android / iOS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir