Opera:Android tarayıcı uygulamasına VPN ekliyor | Yeni Nesil Kişisel Teknoloji Bloğu| editorcum.com

Opera : Android tarayıcı uygulamasına ücretsiz VPN ekliyor.

Opera, tarayıcı da VPN hizmetini kullanan ilk tarayıcı üreticisi oldu ve şimdi Android tarayıcı uygulaması için ücretsiz VPN servisi ekliyor.

Şirket bugün Android tarayıcı uygulamasının ücretsiz VPN sunmaya başlayacağını duyurdu. Bu özellik aşamalı olarak beta kullanıcılarına sunulacak. VPN ücretsiz ve sınırsızdır. Amerika, Avrupa ve Asya’daki konumların yanı sıra, mümkün olan en hızlı bağlantıyı sağlayan “optimal” ayar olarak ayarlanabilir. VPN’i açmak, kullanıcı trafiği verilerinin Opera tarafından toplanmadığı anlamına gelirken, web sitelerinin yer ve kullanıcı verilerini izlemesini zorlaştırır.

VPN kullanımının özel sekmelerle sınırlandırılması ve arama motorlarının daha fazla yerel sonuç alması için kapatılması gibi ayrıntılı ayarlar da var. Opera daha önce Android ve iOS için ücretsiz VPN uygulaması teklif etti, ancak bu proje geçen yıl kapatıldı. Görünüşe göre yeni strateji, daha rekabetçi , avantaj sağlamak için teknolojiyi doğrudan tarayıcıya yerleştirmek ve teknolojiyi Opera ekosistemine daha fazla kullanıcı getirmek için kullanmaktı.

Opera yetkilileri VPN hizmetinin Android tarayıcılara dahil etmelerinin sebebini şu şekilde açıladı ; “Bu dahili VPN’i Android tarayıcımıza dahil etmemizin sebebi, size günlük mobil taramada aradığınız ekstra koruma katmanını sağlamanızdır” .

2 Comments

    1. Android tarayıcıda test yaptım. Gayet başarılı , tıpkı bilgisayarda ki vpn gibi istediğiniz performansı alabiliyorsunuz.:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir