İşletmeniz için Google My Business kullanın | Yeni Nesil Kişisel Teknoloji Bloğu| editorcum.com

İşletmeniz için Google My Business kullanın

Google My Business, Google arama motoruyla entegre olan ücretsiz çevrimiçi işletme girişi hizmetidir.

İşletmeler, Google My Business ile liste oluşturarak Google arama ve Haritalar’da doğru, güncel bilgilerle görünmelerini sağlayabilir. Google My Business, restoranlar, inşaat, peyzaj ve su tesisatçıları gibi küçük yerel işletmelere SEO, tanıtım motoru pazarlaması (SEM) tanıtarak ve çevrimiçi bir varlık yaratarak yardımcı olabilir.

Google My Business, yalnızca Google hizmetleri için işletmeleri listeleme aracı sağlamakla kalmaz, aynı zamanda işletmelerin mevcut olayları ve özel teklifleri göstermek için düzenli güncellemeler göndermelerini sağlar. Google, girişi daha dikkat çekici ve bilgilendirici kılmak için, örneğin bir emoji aracılığıyla Google ve Twitter’da arama yapanlara hitap edecek ilgili emojilerin dahil edilmesi gibi çeşitli seçenekler sunar. Örneğin, pizza salonlarına , pizza emojisinin olması tavsiye edilir.

Google My Business, kullanıcıların işletme sayfası için düzenlemeler önermesine ve işletme girişi hakkındaki soruları yanıtlamasına olanak sağlar. Bu, işletmenin bilgilerini doğru ve güncel tutmaya yardımcı olabilir, ancak şirketin sitesini hatalar ve rakip yanlış bilgiler için kontrol etmek önemlidir.

İşletmeniz adına Google My Business hizmeti kullanmak istiyorsanız size yardımcı olabilirim. Yorum yaparak benimle iletişime geçebilirsiniz. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir