iPhone için güvenlik ipuçları | Yeni Nesil Kişisel Teknoloji Bloğu| editorcum.com

iPhone için güvenlik ipuçları

Apple’ın iPhone ve iPad için kullandığı en son mobil yazılım olan iOS 12 çıktı. Yeni yazılım, muhtemelen duymuş olduğunuz bir sürü yeni güvenlik ve gizlilik özelliğine sahip. İşte yeni ayarlardan yararlanmak ve cihazınızı kilitlemek için yapmanız gerekenler.

USB Kısıtlı Modu’nu açın ;

Bulması zor olan bu yeni özellik, iPhone veya iPad’iniz bir saatten fazla kilitli kaldığında, herhangi bir aksesuarın USB kabloları ve kulaklıklar gibi cihazınıza bağlanmasını önler. Polis ve bilgisayar korsanlarının kilit ekranı şifrenizi kırmak ve verilerinizi almak için araçlar kullanmasını önler.

Otomatik iOS güncellemelerinin açık olduğundan emin olun ;

İPhone veya iPad’iniz her güncellediğinde, veri hırsızlığını önlemek için güvenlik yaması ile birlikte gelir. Ancak, telefonunuzu ne sıklıkla güncellersiniz? Büyük güncelleme olmadıkça çoğu kimse otomatik güncellemeleri umursamıyor. Güvenlik amaçlı otomatik güncellemeleri açık tutmamız gerekiyor.

Ayarlar> Genel> Yazılım Güncelleme bölümüne gidin ve otomatik güncellemeleri açın.

Daha güçlü cihaz şifresi belirleyin ; 

iOS son yıllarda şifre güvenliği hakkında önemli gelişmelere imza attı. Yıllarca, şifreler varsayılan olarak dört basamaklı koddu ve şimdi altı basamaklı oldu. Bilgisayar korsanlarının , kaba bir zorlama olarak bilinen her kombinasyonunu çok daha zorlaştırıyor.

Ayarlar > Touch ID ve parola ‘ya gidin ve şifrenizi değiştirin.

İki faktörlü kimlik doğrulamayı açın;

İki faktör, hesabınızı güvende tutmanın en iyi yollarından biridir. Birisi şifrenizi çalarsa, yine de hesabınıza girebilmek için telefonunuza ihtiyaç duyar. Yıllardır, iki faktör hantal ve sinir bozucu olmuştur. iOS 12, kodu otomatik olarak dolduracak yeni bir özelliğe sahip olduğundan iki faktörlü kimlik doğrulama kullanımı daha kolay hale gelmiştir.

İki fatörlü kimlik doğrulama hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir