İnterneti Keşfetmek İçin En İyi Arama Motorları | Yeni Nesil Kişisel Teknoloji Bloğu| editorcum.com

İnterneti Keşfetmek İçin En İyi Arama Motorları

Web’deki her şey Google’da veya Bing’de arama sonuçları listesinde gösterilmez; Web tarayıcılarının erişemediği birçok yer var. İnterneti keşfetmek için uzman arama motorları kullanmanız gerekiyor. Kapsamlı internet araması yapmak için en iyi 10 arama motorunu inceliyorum. Keyifli okumalar 🙂

İnternetin arka bahçesi , buz dağının görünmeyen kısmı gibi klasik tanımlara sahip olan Deep Web ve Dark Web hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

1. Pipl ;

Pipl, kendisini dünyanın en büyük arama motoru olarak tanımlar. Google ve arkadaşlarının aksine, Pipl, size kişi hakkında ayrıntılı görüntü sunmak için aranabilir veritabanları, üye rehberleri, mahkeme kayıtları ve diğer derin internet arama içeriği ile etkileşime girebilir.

2. The Wayback Machine ;

Düzenli arama motorları, yalnızca kullanılabilir web sitesinin en son sürümünün sonuçlarını sunar. Wayback Makinesi farklı. Sunucularında, 361 milyardan fazla web sayfasının kopyası bulunmaktadır ve bu sayede görünür web üzerinde artık bulunmayan içeriği aramanıza olanak sağlar.

3. The WWW Virtual Library ;

WWW Virtual Library web’deki en eski katalogdur. 1991’de internetin yaratıcısı Tim Berners-Lee tarafından başlatıldı. Gönüllüler, bağlantı listesini el ile derler, böylece onlarca kategoride yüksek kaliteli derin web içeriği dizini oluşturur.

4. DuckDuckGo ;

DuckDuckGo özel arama motoru olarak bilinir, ancak şirketin Dark Web’i keşfetmenizi sağlayan bir onion sitesi sunduğunu biliyor muydunuz? Normal arama motoru bile Google’dan daha derin web içeriği sunuyor. 500’den fazla bağımsız arama aracının sonuçlarını bir araya getirir ve sonuçlarını bulur. Normal DuckDuckGo motorunu .onion sürümüyle eşleştirirseniz, web arama işleminin tamamını gerçekleştirebilirsiniz.

Onion link : http://3g2upl4pq6kufc4m.onion/

5. USA.gov ;

USA.gov içeriğinin miktarı çok etkileyici. Her federal ajansta ve eyalette, yerel veya kabile hükümetinde ihtiyaç duyduğunuz tümü kamuya açık portaldır. Ayrıca devlet işleri, krediler, hibeler, vergiler ve daha fazlası hakkında bilgi bulacaksınız. Sitedeki bilgilerin çoğu Google’da görünmez.

6. The Hidden Wiki ;

Hidden Wiki , Dark web arama motorudur. Bir .onion alan adı vardır, bu nedenle standart web tarayıcısından erişilemez. Sayfanın kendisi topluluk tarafından düzenlenmiş dark web sitelerinin dizinidir. Karanlık web sosyal medyası, ticari hizmetler, forumlar, kitaplar, filmler ve TV ile daha fazlasını bulabilirsiniz.

Onion link : http://zqktlwi4fecvo6ri.onion

7. Elephind ;

Elephind, dünyanın tüm tarihi gazetelerine tek bir portal sağlamayı amaçlamaktadır. Araştırmacılar için harika kaynak. Sitedeki gazetelerin çoğu yalnızca Deep Web’ tedir; Google’da görünmeyecekler. Sitede tahmini 3.6 milyon gazete bulunmakta.

8. Ahmia ;

Ahmia , dark web arama motorudur. Ancak normal web üzerinde mevcut olan birkaç dark web arama motorundan biridir. Tabii ki, bilgisayarınızda Tor tarayıcınız yüklü olmadığı sürece hiçbir bağlantı ve sonuç açılmaz.

9. WorldCat ;

Bölgenizdeki farklı kütüphanelerin hangi kitapların stokta olduğunu nasıl bilebiliriz? Her kütüphanenin sitesine tek tek göz atmak zaman alıcı ve potansiyel olarak hataya açıktır. Bunun yerine, WorldCat’i kontrol edin. Bu derin internet arama motoru, yalnızca tipik olarak veritabanı aramasıyla erişilebilen birçok bağlantı da dahil olmak üzere, dünya çapındaki kütüphanelerden iki milyar endeksli öğeye sahiptir.

10. Project Gutenberg ;

Google’da gizli telif hakkı olmayan e-kitaplar ararsanız, indirme bağlantısı sağlayan bir sonuç bulmak için birkaç sayfayı tıklamanız gerekir. Project Gutenberg, kontrol etmeniz ve indirmeniz için 58.000’den fazla ücretsiz e-kitap sunuyor.

4 Comments

  1. Sıradan internet kullanıcıları ihtiyaç duymayabilir ama ilgili olanlara çok şey katar bu arama motorları. Birkaç tanesini biliyordum. Diğerlerini hiç duyduğumu hatırlamıyorum, not ettim belki lazım olur 🙂
    Teşekkürler bilgilendirme için.

    1. İnternette derin bilgiye ulaşabilmek için farklı arama motorları kullanmak faydalı oluyor. Çeşitli arama motorları ile istediğiniz bilgiye ulaşabiliyorsunuz. Bende bildiklerimi sizlerle paylaştım. Keyifli okumalar 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir