İnternet reklamcılığı nedir? | Yeni Nesil Kişisel Teknoloji Bloğu| editorcum.com

İnternet reklamcılığı nedir?

Ürettiğiniz hizmet veya ürünleri dünyanın dört bir yanına , sonu olmayan bir pazarda satışa sunabilirsiniz. Nasıl mı ? Gelin birlikte inceleyelim.

İşletmenizde veya kişisel olarak üretmiş olduğunuz hizmet ve ürünleri internet aracılığı ile pazarlayıp ülke ve tüm dünya üzerinde satışa sunabilirsiniz. Yaptığınız bir çalışmayı , yayınladığınız yazıyı tüm ülkeye duyurabilirsiniz. Bu durumda devreye internet reklamcılığı girmektedir.

Çeşitli reklam şirketleri ürettiklerinizi herkese gösterir. Fakat bu oldukça maliyetli olsa bile en kısa zamanda istediğinizi elde etmenizi sağlamaktadır. Yaptığım araştırmalara göre kısa zamanda en verimli yöntem bu oldu.

Sistem çok basit !!

Siz ürettiğiniz ürün veya hizmetin tanıtımının yapılması için gerekli ödemeyi yapıyorsunuz. Daha sonra sizin adınıza sosyal medya , web sitesi , blog sayfalar gibi farklı yayıncılara reklamlarınız verilir. İnternette bulunan mecralara giriş yapanlar sizin reklamlarınız ile etkileşime geçerek sizi tanırlar. Bu sayede hedef kitleniz genişler. Daha çok kişiye hitap edersiniz.

Eğer yayıncı iseniz sizde verilen reklamları kendi sayfanızda veya diğer İnternet mecralarında yayınlayarak gelir elde edebilirsiniz.

Hangi şirketi kullanmalıyım ?

Günümüzün popüler video paylaşım platformu Youtube ‘yi tercih edebilirsiniz. Tüm sosyal ağların reklam ve iş birliği platformu bulunmakta herhangi bir sosyal ağı seçip reklam verebilirsiniz. Kurumsal iş birliği yapmak istiyorsanız. Google Adwords ‘ü önerebilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir