Hosting Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler | Yeni Nesil Kişisel Teknoloji Bloğu| editorcum.com

Hosting Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

İşletmenizi internette tanıtmak veya kişisel yeni bir web sitesi kurmayı mı planlıyorsunuz? Peki, o zaman güvenilir hosting hizmetine ihtiyacınız var. Web siteniz işinizin yüzüdür ve sizi temsil etmektedir. Müşterileriniz işiniz hakkında bilgi sahibi olacağından, doğru hosting hizmetine yatırım yapmak çok önemlidir. Hosting hizmeti seçerken yapılan küçük bir hata, web sitenizin sıralamasını ve sonuç olarak gelirinizi etkileyebilir. Aşağıda hosting hizmeti seçerken dikkat etmemiz gerekenleri inceledim. Buyurun birlikte bakalım 🙂

Derin araştırmalar yapın ;

İlk defa hosting hizmeti satın alacak kişiler için en büyük tavsiyemdir. Hosting hizmeti sağlayan firmaları araştırın. Firma hakkında ki kullanıcı yorumlarını mutlaka inceleyin. Fiyat , performans ve özelliklerini araştırıp diğer hosting firmaları ile karşılaştırın. Aceleci davranmak ilerleyen zamanlarda büyük sorunlar açabilir. Bu yüzden sabırlı olun ve araştırın.

İhtiyaçlarınızı Düşünün ;

Farklı hosting hizmeti seçenekleri hakkında araştırma yaparken, sizin de özel gereksinimlerinizi göz önünde bulundurmalısınız. İdeal bir hosting seçimi göründüğü kadar basit değildir. Çünkü “ideal” barındırma fikriniz benzersiz gereksinimlerinize bağlı olacaktır. Örneğin, WordPress sitesi oluşturmayı planlıyorsunuz, özellikle WordPress platformları için tasarlanmış barındırma çözümleri sunan sağlayıcıyı seçmelisiniz. E-ticaret sitesi oluşturmak istiyorsanız, e-ticaret yazılımını daha iyi barındırabilecek barındırma hizmeti aramalısınız.

Güvenilirlik ve Hızı Kontrol Edin;

Güvenilirlik ve hız, iyi bir web barındırma hizmetinin iki önemli özelliğidir. Web sitesi sahibi olarak sitenizin gün boyu çalıştığını görmek istersiniz. Ancak, tüm barındırma sağlayıcılarının 24 saat kullanılabilirlik sunacak kadar yetkin olmadığını biliyor musunuz? Birkaç dakikalık aksama süresi bile gelir kaybına neden olabilir.

Çoğu barındırma hizmeti sağlayıcısı% 100 çalışma süresi garanti etmese de, paylaşımlı barındırmada% 98 ve özel barındırmada% 99 civarında bir yerde olmalıdır. Basitçe, bundan daha az çalışma süresi sunan barındırma sağlayıcılarından kaçının.

Yükseltme Seçeneklerinizi Bilin ;

Genellikle, paylaşılan barındırma, ucuz ve çoğu yeniliğin gereksinimlerine uygun olduğu için başlamak iyi bir barındırma seçeneğidir. Ancak, gereksinimleriniz sonsuza dek aynı kalmayabileceğinden, yükseltme için seçenek sunan web barındırma servisi aramalısınız. Siteniz büyüdükçe, kendinizi sunucu alanı, bant genişliği, e-posta depolama alanı ve diğer kaynaklar gibi daha fazla sunucu kaynağına ihtiyaç duyacaksınız.

İyi bir web barındırma ararken, sınırsız veya ölçülmemiş teklifler sunan bazı sağlayıcıları bulabilirsiniz. Çoğu durumda, hizmet sözleşmeniz, web barındırma şirketinizin belirli bir kullanım miktarından sonra sitenizin performansını kontrol etmesine izin verir. Bazı anlaşmalar, sağlayıcıların web sitenizi kapatmasına bile izin verir. Bu durumda, premium planlara gitmekten başka seçenek kalmayacak. Bu nedenle, bir barındırma sağlayıcısına yerleşmeden önce bu anlaşmaları kontrol edin.

Güvenlik Özellikleri ;

Doğru web barındırma sağlayıcısını ararken göz önünde bulundurmanız gereken diğer önemli husus güvenlik özellikleridir. Müşterinin kişisel detayı gibi kullanıcıların hassas verilerini tutan bir web sitesi işletmeyi planlıyorsanız, kredi kartı numarası o zaman güvenlik sizin için öncelikli bir konudur.

Barındırma sağlayıcısının sunucularında Kötü Amaçlı Yazılım veya Güvenlik Duvarı algılaması çalıştırıp çalıştırmadığına bir bakın. Olağan dışı etkinlik için sunucularını izleyip izlemediklerini sormayı unutmayın. Ayrıca, sitenizin hassas ayrıntılarının kötüye kullanılmasını önlemek için SSL sertifikası verilip verilmediğini de kontrol edin.

8 Comments

    1. Yeni hosting alacaklara bir rehber niteliğinde yazı hazırlamaya çalıştım. Edindiğim tecrübeleri aktarıyorum. Keyifli okumalar 🙂

    1. Bilginin paylaştıkça çoğaldığına inanıyorum. Sektörde edindiğim bilgileri elimden geldiğince daha çok kişiyle paylaşmaya çalışıyorum. İlginize teşekkür ederim 🙂

  1. Hosting işi biraz sıkıntılı verilen hizmetler, başta belirleyeceğiniz özelliklerin ileri de yetmemesi bir sürü sorunlu karşılaşabilirsiniz. O yüzden ince elemekte fayda var. Teşekkürler.

    1. Hosting hizmetinin ciddi bir konu olduğunu düşünüyorum. Bahsettiğiniz problem ile birçok insan karşılaşmakta. Belirli bir süre araştırma yapmak , hosting alırdıktan sonra problem yaşamayı önleyecektir. Saygı ve sevgilerimle 🙂

  2. Hosting işleri gerçekten sıkıntılı işler iyi bir terçih yapılmazsa sıkıntı doğurabilir. ama bu tür yazılar tercihlerimizi yapmada yardımcı oluyor.

    1. Hosting almak ne kadar problemli bir durum gibi gözükse de doğru adımları atarsanız problem yaşamazsınız. Umarım sizin için faydalı olmuştur.:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir