Geçmişin Tozlu Sayfalarını Canlandırın |Yeni Nesil Kişisel Teknoloji Bloğu| editorcum.com

Geçmişin Tozlu Sayfalarını Canlandırın

Aile geçmişinizi araştırmak büyüleyici. Zaman geçtikçe bizden çok daha önce bulunanları öğrenmek daha zor olsa da, teknolojideki gelişmeler bu boşluğu doldurmak için yeni yollar getirdi.

Aile büyüklerimizin evlerinde bulunan fotoğraf albümleri bir araya geldiğimizde tekrar tekrar açıp baktığımız ve geçmişimize ışık tutan belgelerdir. Bu fotoğrafların canlandığını tahmin etmek heyecan vericidir. Artık yapay zeka desteği ile hazırlanan Deep Nostalgia ile geçmişimizin tozlu raflarına yolculuk yapabiliyoruz. Yapay zekanın gelişmesiyle günümüzde soy ağacı oluşturma ve soy testlerine ek olarak, MyHeritage artık geçmişte yaşamış şuan aramızda bulunmayan ve bizim için değerli olan aile büyüklerimizin hareket halindeyken nasıl göründüğünü görmemize izin veriyor. MyHeritage , sabit fotoğraflardaki insanların yüzlerini canlandıran Deep Nostalgia adlı yeni bir AI aracını tanıttı . Geçmiş nesillerden atalarınızı daha önce hiç olmadığı gibi görmenize izin vermeyi amaçlamaktadır.

Deep Nostalgia’ya bir fotoğraf yüklediğinizde, derin öğrenmeyi kullanarak video canlandırma konusunda uzmanlaşmış bir şirket olan D-ID MyHeritage tarafından lisanslandı. MyHeritage, tarihsel fotoğraflardaki yüzleri canlandırmak ve yüksek kaliteli, gerçekçi video görüntüleri oluşturmak için bu teknolojiyi entegre etti. Deep Nostalgia özelliği, MyHeritage tarafından hazırlanan birkaç sürücü kullanır. Her sürücü, sabit bir hareket ve jest dizisinden oluşan videodur. Deep Nostalgia, sürücüleri hareketsiz fotoğrafınızdaki bir yüze çok doğru şekilde uygulayarak arkadaşlarınız ve ailenizle paylaşabileceğiniz kısa video oluşturabilir. Sürücü canlandırmadaki hareketleri yönlendirir, böylece atalarınızın gülümsediğini, göz kırptığını ve başlarını çevirdiğini görebilirsiniz. Bu özellik gerçekten fotoğraflarınıza hayat veriyor! Fotoğraflar renkli veya siyah beyaz olabilir.

Ücretsiz MyHeritage hesabı ile Deep Nostalgia’ya maksimum beş adet fotoğraf yükleyebilirsiniz. Bundan sonra, aracı kullanmaya devam etmek için ücretli hesaba kaydolmanız gerekecek. Siz uygulama hakkında ne düşünüyorsunuz. Yapay zekanın gün geçtikçe hayatımıza etki etmesi sizce nasıl? Konuyla ilgili düşüncelerinizi yorum yaparak benimle paylaşabilirsiniz.

Diğer yazılarıma göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir