En İyi Ücretsiz Joomla Eklentileri | Yeni Nesil Kişisel Teknoloji Bloğu| editorcum.com

En İyi Ücretsiz Joomla Eklentileri

WordPress bugünlerde çoğu insan için tercih edilen içerik yönetim sistemi olsa da , Joomla en güçlü rakiplerinden biri olmaya devam ediyor. Sadece düzenli aralıklarla yeni güncellemeler ve sürümler sunmakla kalmaz, aynı zamanda WordPress gibi sağlam pazara sahiptir.

Joomla eklentilerinin seçimi WordPress kadar geniş mi? Tabii ki değil. Ancak Joomla’nın teklifleri yüksek kalitede ve çoğu ücretsiz. Joomla sitesi kurmayı düşünüyorsanız, işte hemen kurmanız gereken en faydalı ve en önemli Joomla eklentileri ;

1. Asynchronous Google Analytics ;

Sitenizi her ay kaç kişinin ziyaret ettiği, hangi ülkelerde bulundukları, en popüler sayfalarınız, başka hangi sitelerin size bağlandığı vb. Gibi verileri izlemek istiyorsanız, Google Analytics’e ihtiyacınız vardır. Ücretsiz alabileceğiniz en kapsamlı hizmettir.

İndir : Asynchronous Google Analytics (Ücretsiz)

2. Akeeba Backup ;

Ana sunucunuz çökerse ve siteniz silinirse ne yapacaksınız? Bir şeyler ters gittiğinde ve dosyalarınızı kaybetmeniz durumunda veri yedeklemesi çok önemlidir. Akeeba Backup, tüm sitenizi birkaç dakika içinde yedekleyebilen çözümdür. Bir şeyler ters giderse, yedeklerinizi geri yüklemek için Akeeba Kickstart kullanabilirsiniz. Yeterince sık yedekleme yapmazsanız  bazı  verileri kaybedebilirsiniz , ancak sıfırdan başlamaktan iyidir!

İndir: Akeeba Backup (Ücretsiz)

3. Akeeba Admin Tools ;

Maksimum güvenlik ve kullanılabilirlik için, haftalık veya aylık olarak yapmanız gereken her türlü idari görev vardır: Joomla ve uzantıları yükseltme, arka uç veritabanı bakımı, önbellekleri ve geçici dosyaları temizleme vb.

İndir: Akeeba Admin Tools (Ücretsiz)

4. EFSEO ;

Web sitenizin arama motoru sonuçlarında görünmesini istiyorsanız, arama motorlarının nasıl çalıştığını ve sitenizi arama motorunun görünürlüğü ve yetkisi için nasıl optimize edeceğinizi anlamanız gerekir . Buna Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) denir. EFSEO tüm bunları sizin için halleder, bu da arama motorları sıralamanızı artırabilir.

İndir: EFSEO (Ücretsiz)

5. OSMap ;

Arama motoru tarayıcısı sayfalarınızdan birini ziyaret ettiğinde, sitenizdeki diğer tüm sayfalara ulaşamaz. Yalnızca ziyaret edilen sayfadan bağlanan sayfaları görebilir. Bu bir sorun çünkü sayfalar taranmadığında dizine eklenemiyor.

Site haritalarının devreye girdiği yer orasıdır. Bir site haritası, tüm sayfaları da dahil olmak üzere sitenizin tüm yapısını düzenler, böylece arama motoru tarayıcıları tüm içeriğinizi bulabilir . OSMap sizin için site haritaları oluşturur, böylece endişelenmenize gerek kalmaz.

İndir: OSMap (Ücretsiz)

6. JCH Optimize ;

Sayfa yükleme hızı, modern web için çok önemlidir. 3 saniyelik ve 4 saniyelik yükleme süresi arasındaki fark, ziyaretçilerde büyük düşüşe yol açabilir. JCH Optimize, sayfa yüklerini birkaç şekilde hızlandırmaya yardımcı olur: HTML dosyalarını sıkıştırır ve JS ve CSS komut  dosyalarını küçültür , komut dosyalarını sayfanın sonuna kadar korur , böylece en son  sürümleri  yükler ve daha küçük dosya boyutları için GZIP sıkıştırmasını destekler.

İndir: JCH Optimize (Ücretsiz)

7. K2 Publishing ;

Joomla’daki kullanıma hazır makale sistemidir. Yayıncılık ve medya konusunda ağır, iddialı bir site oluşturuyorsanız, K2’yi kullanmayı düşünmelisiniz. Bu Joomla eklentisi , sitenizi eksiksiz haber / dergi yayınına dönüştürür.

Dikkate değer özellikler arasında daha derin kategori yapısı, denetleme sistemi ile yorum yapma, yazılara görüntü / video / dosya ekleri, yazı içeriği şablonları, yazar ve kullanıcı profilleri, yazılar için entegre arama ve daha fazlasını içerir.

İndir: K2 Publishing (Ücretsiz)

8. JCE Content Editor ;

Joomla’da varsayılan WYSIWYG düzenleyicisi aktiftir, ancak özel bir şey değildir. Gittikçe daha fazla içerik yazarken, bunun çok ilkel olduğunu ve önemli özelliklerden yoksun olduğunu hissetmeye başlayabilirsiniz. Birçok Joomla kullanıcısı böyle hissetmeye başlar.

JCE Content Editor uygulamasını daha sonra değil, daha kısa sürede yüklemenizi öneririm. Esnek biçimlendirme, gelişmiş görüntü ve dosya işleme, editör , kod , önizleme modları için sekmeler, tablolar ve daha fazlası gibi birçok yeni özelliği bir araya getiren alternatiftir.

İndir: JCE Content Editor (Ücretsiz)

9. Creative Contact Form ;

E-posta adresinizi tüm dünyanın görmesi için sayfaya koymadan önce iki kere düşünün, çünkü spam gönderenlerin avantajları artar ve gelen kutunuzu bombalar. Bunun yerine iletişim formlarını kullanın. Sadece spam’ı caydırma konusunda etkili olmakla kalmaz, aynı zamanda e-postalarınızı daha düzenli tutmanıza yardımcı olurlar.

İndir : Creative Contact Form (Ücretsiz)

10. Community Builder ;

Sitenizde sosyal ağ oluşturma yönüne ihtiyacınız varsa, Community Builder kullanmalısınız. Temel özellikler arasında kullanıcı kayıtları ve profil sayfaları, popüler forum / yorum / mesajlaşma uzantılarıyla entegrasyon ve aranabilir kullanıcı listeleri bulunmaktadır.

Ücretli abonelikler, kullanıcı etkinlik duvarları ve yayınları, medya galerileri, ortak ilgi grupları ve daha fazlası gibi gelişmiş özellikler için eklentileri kullanabilirsiniz.

İndir : Community Builder (Ücretsiz)

En sevdiğiniz Joomla eklentisi hangisidir ? Joomla genel anlamda ihtiyaçlarınızı karşılayabiliyor mu ? Yorumlarda tartışalım 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir