En Hafif 7 Dizüstü Bilgisayar 2019 | Yeni Nesil Kişisel Teknoloji Bloğu| editorcum.com

En Hafif 7 Dizüstü Bilgisayar 2019

Giderek artan mobil dünyamızda, ofis, kahve dükkanı ve hatta uçuşta olsun, her yerden çalışmamız gerekir. Hafif dizüstü bilgisayara ihtiyacın varsa doğru yerdesin 🙂

Yalnızca ağırlığa bağlı olarak, en hafif dizüstü bilgisayarı bulmak kolay olabilir. Ancak, tüm dizüstü bilgisayarlar eşit oluşturulmaz. Ağırlıktan ödün vermek için üreticiler çoğu zaman özellikleri feda eder. Sizin için en iyi hafif dizüstü bilgisayar, ihtiyaçlarınızı en çok karşılayan dizüstü bilgisayar olacak. En hafif dizüstü bilgisayara ihtiyacınız varsa, sahip olabileceğiniz en iyi seçenekleri gelin birlikte inceleyelim.

1. Huawei MateBook X Pro ;

Dizüstü sadece 14.6 mm kalınlığında ve sadece 2.8 kg ağırlığındaki birinci sınıf metal kasa içinde geliyor. Bu, onu en hafif dizüstü bilgisayar yapmazken, MateBook X Pro, özellikleri ile telafi ediyor. Öne çıkan özelliklerden biri 13,9 inç dokunmatik ekrandır. 3000 × 2000 çözünürlük ekranı olağanüstü keskindir. Ayrıca, rakiplerinden çok daha yüksek olan 450 nit parlaklığa ulaşabilir.

MateBook X Pro, Intel i7 CPU, 512GB SSD ve NVIDIA GeForce MX150 GPU ile birlikte geliyor. Huawei, kulaklık girişinin yanında USB-A bağlantı noktası, USB-C bağlantı noktası ve Thunderbolt 3 girişi içeriyor. Dizüstü bilgisayar, önceden yazılımsız olarak gelen ve Windows 10 Signature Edition ile birlikte geliyor. Her şeyi en üst düzeye çıkarmak için, Matebook X Pro parmak izi sensörü, cam izleme paneli ve 13 saatlik pil ömrü içeriyor.

2. Dell XPS 13 ;

Dell, yüksek kaliteli, taşınabilir ultrabook’lar yapma konusunda geçmişe sahiptir. Dell XPS 13, bugüne kadar gerçekleştirilmiş en eksiksiz yinelemelerinden biridir. XPS 13 sadece 2,67kg ağırlığında ve 13,3 inç Full HD ekrana sahip. Intel Core i5 CPU, 8 GB DDR3 RAM ve 128 GB SSD tarafından desteklenmektedir. Bunun da ötesinde, XPS 13 izleme panelinin etrafında bir kat karbon fiber tabakası barındırır ve avuçlarınızın dayanması için rahat yüzey oluşturur.

Etkileyici iç kısımların yanı sıra, Dell başka bazı özellikleri de bir araya getirdi. Örneğin, dizüstü bilgisayarın solunda kalan pil seviyelerini gösteren LED ışık vardır. Web kamerasını yüz kilidi açmak için kullanabilir veya daha fazla güvenlik için ürünle birlikte verilen parmak izi okuyucusunu kullanabilirsiniz.

3. Apple MacBook Air ;

Apple MacBook Air hala bu segmentte satın alabileceğiniz en iyi dizüstü bilgisayarlardan biri. Geri dönüştürülmüş malzemelerden üretilmiş ve sadece 2,75kg ağırlığındaki birinci sınıf alüminyum kabuğa sahiptir. 16:10 en boy oranına sahip 13,3 inç Retina ekran (2560 × 1600 çözünürlük).

Intel’in i5 işlemcisinde çalışıyor, 8 GB belleğe ve 128 GB SSD’ye sahip. Tek bir şarjla on saate kadar sürebildiği söyleniyor. MacBook Air ayrıca bir parmak izi sensörüne ve iki adet USB-C bağlantı noktasına sahiptir. Dahası, büyük izleme dörtgeni zorlamaya duyarlıdır ve dizüstü bilgisayar, şirketin üçüncü nesil Butterfly klavyesine sahiptir.

4. HP Spectre x360 13t ;

HP’nin amiral gemisi ultrabook, Spectre x360 13t, çok yönlülüğe en çok değer verenler içindir. 2,8 kg ağırlığındaki Spectre x360 13t, geleneksel dizüstü bilgisayar ile tablet arasında anında geçiş yapmanızı sağlayan hibrit tasarıma sahiptir.

1080p dokunmatik ekran cepheye hakim ve içindeki Intel 8’inci nesil i7 işlemci, makinenin asla geride kalmamasını sağlıyor. Ek olarak, HP ücretsiz kalem sunar ve Spectre x360’ın tüm gün boyunca tek bir şarjla dayanabileceğini iddia eder.

5. Microsoft Surface Laptop 2 ;

Microsoft’un MacBook alternatifi olan Surface Laptop 2 de 2.76kg ağırlığındaki en hafiflerinden biri. Microsoft, bu laptopu birinci sınıf bir cihaz haline getirdi; İlk dikkatinizi çeken şeylerden biri, klavye yüzeyinin konfor için kumaş kaplı olmasıdır. Cihaz, 2256 × 1504 çözünürlüğe sahip, 13,5 inç dokunmatik ekrana sahip. Surface Laptop 2, Windows Hello sayesinde yüzünüzle de açılabilir. Intel’in 8. nesil i5 işlemcisinden, 8 GB RAM’den ve 128 GB’lik SSD depolamasından güç alıyor. Batarya 14,5 saate kadar dayanıyor. Surface Laptop 2’nin kısaldığı yönlerden biri de port seçimi. Sadece dört giriş var; USB 3.0, 3.5mm kulaklık girişi, Mini DisplayPort ve özel bir şarj bağlantı noktası.

6. Asus ZenBook S ;

Hafif kasa sizin için en önemlisi ise, Asus’un ZenBook S’inden başka yere bakmanıza gerek yok. Yalnızca 2.2 kg, bu listedeki tüm dizüstü bilgisayarların en hafif olanı. Buna rağmen, etkileyici bir yüzde 85 ekran-vücut oranı ile 13,3 inç Full HD ekrana sahip.

ZenBook S Intel Core i7 işlemci, 8 GB veya DDR3 RAM ve 256 GB SSD ile çalışır. Hafif ve ince dizüstü bilgisayar olmasına rağmen, iki adet USB-C bağlantı noktası ve bir 3.5mm kulaklık girişi vardır. Ek olarak, dizüstü bilgisayarın menteşesi klavyeyi birkaç derece daha konforlu yazma konumuna yükseltir.

7. LG Gram ;

LG Gram, ağırlığı düşünülerek tasarlanmış bir dizüstü bilgisayar. Sadece 2.1 kg geliyor ve piyasadaki en hafif dizüstü bilgisayarlardan biri. LG, ağırlığı en aza indirmeye odaklanmasına rağmen, 72Wh pil kullandı. Bu, 21 saate kadar pil ömrü sağlar. LG Gram için yapılan incelemeler, makul bir kullanımla yaklaşık 15 saatte bir başarıya ulaşmanız gerektiğini öne sürüyor. Bu laptop listede en yüksek performansı göstermese de, kesinlikle en hafif olanı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir