E-posta Pazarlama Stratejileri | Yeni Nesil Kişisel Teknoloji Bloğu| editorcum.com

E-posta Pazarlama Stratejileri

E-ticaret işinize ziyaretçi çekmek zor olabilir. Ancak, bu ziyaretçileri alıcılara dönüştürmek daha da zor. Bu nedenle, istenen sonuçları elde etmek için pazarlama stratejilerinden yararlanmanız gerekir. Çevrimiçi iş dünyasında en çok kullanılan ve kullanılan pazarlama araçlarından biri e-posta. Her e-ticaret pazarlama stratejisinin kaçınılmaz bir parçasıdır. Ancak, e-postalar ziyaretçileri alıcılara nasıl dönüştürebilir? Aşağıdaki 5 strateji size bazı cevaplar verecektir.

1 – Hoş Geldiniz Mesajı ;

Alışveriş yapmak için yeterince rahat hissetmelerini istiyorsanız, ziyaretçilerin kendilerini özel hissetmeleri gerekir. Bunu gerçekleştirmenin yollarından biri hoş bir e-posta göndermektir. Bunu yaparak, her yeni müşteriden haberdar olduklarını göstereceksiniz.

İlk izlenimler çevrimiçi işlerde çok önemli olabilir, özellikle de insanları şahsen çekme fırsatınız olmadığından. Ayrıca, o sırada sahip olduğunuz özel işlemler ve indirimler hakkında kısa bilgiler de ekleyebilirsiniz. Zaman alıcı görünebilir, ancak endişelenmeyin, her hoş geldiniz e-postasını kişisel olarak yazmak zorunda değilsiniz. Bu teknoloji çağında, e-posta gönderme de dahil olmak üzere her şeyin bir kısayolu var.

2 – Önemli Tarihleri Kutlayın ;

Ziyaretçinize doğum gününden daha özel hissettirecek daha iyi bir gün yoktur. Özel tarihlerini işaretleyin ve kollarınızı yeni fırsatlara açın. Yararlanabileceğiniz fikirlerden biri, onlara mutlu yıllar e-postası göndermek ve birkaç gün içinde satın alma işlemi yaparlarsa ücretsiz hediye sunmaktır. Ayrıca onlara aboneliklerinin yıl dönümünü kutlayacak e-posta gönderebilirsiniz. E-postalarınızı alıcılarınıza özel tarihlerinin , sizin için önemli olduğunu göstermek için kullanın.

3 – Hatırlatıcı Gönder ;

Online alışveriş yaparken alışveriş sepetinizde bir şey bırakıp unutmak herkesin başına gelebilir. Bu durum e-posta stratejisinin işe yaradığı noktadır. Onlara, alışveriş deneyimlerini tamamlamadıklarını hatırlatmak için kullanın. E-postayı, arkadaşça hatırlatma gibi görünecek şekilde hazırlayın. Tıpkı kendileri için orada olan ve alışverişi tamamlamalarına yardımcı olacak kişisel bir asistanları gibi.

4 – Stillerini ve Tercihlerini Bilin ;

Alıcılarınızın ürünleri tarzlarına göre önerebilecek birisine sahip olması mükemmel olmaz mıydı? Sitedeki davranışlarına dayanarak, ne tür ürünleri sevdiklerini, hangi boyutlarda ihtiyaçları olduğunu, genellikle öğe başına ne kadar harcadıklarını vb. Öğrenebilirsiniz. E-postaları tercihlerine göre özelleştirerek, ilave ürün alma şansı artacaktır. Bu e-postalar, müşterilerin geri bildirimlerine ve belirli bir müşterinin bu e-postalara yanıt verip vermediğine bağlı olarak, haftada bir ila ayda bir kez gönderilebilir.

5 – Görüşleri Önemlidir ;

Ziyaretçilerin web sitenizden bir şeyler satın alma konusunda güven duyması büyük ölçüde önceki incelemelere bağlı olabilir. Uygulamanızı indirmeden önce bile (varsa), incelemelere devam edecekler. Pek çok olumsuz eleştiriye rastlarlarsa, satın alma işlemine bile gitmeye karar verebilecekleri ihtimalinin sıfıra yakın olduğunu söylemeye gerek yok. Bu nedenle, web sitenizin olumlu geri bildirimlerine sahip olduğundan emin olmanız gerekir. Muhtemelen e-postaların size bu konuda nasıl yardımcı olabileceğini merak ediyorsunuzdur?

E-postalar, satın alma işleminden sonra açılan notlardan çok daha kişiseldir. Doğrudan alıcıya başvurursanız ve satın alımlarından sonra geri bildirim bırakmalarını isteyin, muhtemelen bunu yapacaklardır. Bazı iyi değerlendirmeler alacağınızdan ve ayrıca daha fazla satın almayı teşvik etmenin başka harika yolu da deneyimleri hakkında nazik bir yorum yapmaları için zaman ayırırlarsa bir sonraki maddede indirim yapmaktır.

Sonuç :

Web sitenizde artan sayıda ziyaretçi olsa bile, etkili stratejiler olmadan onları sadık müşterilere dönüştürmek zor olacaktır. E-posta pazarlamasının modası geçmiş olduğu görüşünün aksine, birçok pazarlama uzmanı onları pazarlamada kilit unsur olarak görüyor. Bu kanıtlanmış pazarlama stratejileri sadece satın alımlarınızı arttırmakla kalmayacak, aynı zamanda güvenebileceğiniz sadık müşterileri de alacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir