Deep Web Türk Market- Dream Market TR | editorcum

Deep Web Türk Market- Dream Market TR

Geçtiğimiz günlerde deep web ‘te gezerken görmüş olduğum beni etkileyen Dream Market TR ‘yi sizlerle paylaşmak istiyorum. Market hakkında çeşitli araştırmalar yaptım. Deep web ‘in popüler marketlerinden olan Dream Marketin Türkiye şubesi olabilir mi ? Kesin bir bilgiye ulaşamadım. Popülerlik kazanmak amaçlı Dream market ismini kullanmış olabilirler.

Siteyi genel olarak inceledim açıkcası güven verdi. Özellikle Türkiye de olması en büyük artı yönlerinden biri çünkü yaptığınız alışverişlerin teslimat sırasında gümrük sorununu ortadan kaldırıyor. Bir diğer güven veren konu dahili escrow özelliğinin bulunuyor olması. Bilmeyenler için konuya açıklık getireyim. Escrow özelliği açık ilanlardan alışveriş yaptığınızda alıcı koruması devreye girer. Ödemeniz satıcıya hemen aktarılmaz. İlk etapta site havuzunda kilitli olarak tutulur. Escrow yani admin teslimatın sağlıklı bir şekilde tamamlandığını detaylı olarak kontrol eder, süreç içerisinde alıcı ve satıcıyla iletişim içerisinde olur. Escrow özellikli ilanlarda ” yeşil güvenlidir ” simgesi bulunur. Bu ilanlarda alıcı koruması aktif ve güvenli alışveriş garanti altındadır. Ayrıca Escrow görevini sadece site adminleri üstlenebilir.

Dream Market TR de bulunan ürünler diğer deep web marketleri ile hemen hemen aynı. Yasa dışı ürünlerin satışları yapılıyor. Benim en çok dikkatimi çeken sahte üniversite lisans diploması olmuştu 😀 Dream Market TR’de ödemeler bitcoin , monero aracılığı ile yapılıyor. Ürünlerin altında ise dolar kurundan fiyatlar varilmiş. Dream Market TR’de alışveriş yapabileceğiniz gibi satıcıda olabiliyorsunuz. Güvenilirlik çok önemli eğer güvenilir satıcı olamazsanız site admini tarafından ürün satışınız durduruluyor. Her satıcının %70 ten fazla güvenilirlik derecesi bulunmakta.

Dream Market TR ‘de yeni kullanıcıların bilgilenmesi için SSS yani Sık Sorulan Sorular kısmı mevcut. Ben hiç bir deep web markette bu tarz bir bölüm göremedim. SSS olması kullanıcıya güven veriyor.

Dream Market TR üzerinden ben henüz alışveriş yapmadım fakat yapanların yorumlarını sizinle paylaşacağım. Kullanıcı yorumu şu şekilde ;

Türkçe deep web black market. Birkaç defa telefon bilgisayar vb. alışverişim oldu bu siteden. Ödemeler bitcoin ile yapılıyor. Dahili escrow sistemleri bulunuyor. Sistem Gittigidiyor gibi işliyor biraz. Siparişler Türkiye içerisinden gönderiliyor o yüzden gümrüğe takılma riski felan da olmuyor.

Deep Web Alışveriş Yapılan Marketler yazımı okudunuz mu ?

NOT : İstek üzerine Dream Market TR linkini paylaşacağım.

Siz daha önce Dream Market TR kullanarak alışveriş yaptınız mı ? Dream Market TR hakkında ne düşünüyorsunuz ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir