Deep Web'de Satılan Şok Edici Çevrimiçi Hesaplar | Yeni Nesil Kişisel Teknoloji Bloğu| editorcum.com

Dark Web’de Satılan Şok Edici Çevrimiçi Hesaplar

Dark web yasadışı ürünler için aktif pazar olsa da, web hesaplarınızın da değerli bir ürün olduğunu biliyor muydunuz? Banka hesaplarının ötesine geçiyor; Bilgisayar korsanlarının işine yaramayacağını düşündüğünüz birçok hesap “Dark Web” üzerinden satılıyor.

Dark Web ‘de satılan farklı hesap türlerine bir göz atalım.

1. Mali ve Kişisel Hesaplar ;

Özel ve finansal hesaplar, dark web hesap satışının daha belirgin örnekleridir. Bunlar kimliğinizi çalmak veya sizden para çalmak için kullanılabilir, bu yüzden bilgisayar korsanları arasında sıcak bir üründür.

2. Kötü Amaçlı Kullanım için E-posta Hesapları ;

Yaptığım araştırmalara göre,ortalama e-posta hesapları hesap başına yaklaşık 0,70 – 1,20 dolara satılıyor . Bunlara Yahoo ve Gmail gibi daha büyük e-posta sağlayıcılarından hesaplar da dahildir. Bilgisayar korsanı, kişisel bilgilerin toplanmasından botnet’in bir parçası olarak kullanabilir ve e-posta hesabıyla çok şey yapabilir.

3. Netflix Hesapları ;

Netflix hesabınız varsa, insanların hesabınızı paylaşmak için ne kadar zaman harcadığını deneyimlemiş olabilirsiniz. Bazı insanlar ücretsiz alabilecekleri bir aylık ücret ödemekten hoşlanmazlar. Bilgisayar korsanları farklı değil, izlemeye başlamadan önce sizden izin istemeyecekler.

Bilgisayar korsanı Netflix hesabınıza erişirse, bir kuruş ödemeden dizileri izlemek için kullanabilirler. Ödünç verilmiş Netflix hesapları, Netflix’in aylık ücretine karşılık küçük bir bedel karşılığında sadece birkaç dolara satılıyor. Bu nedenle, Netflix görüntüleme geçmişinizde olağandışı bir etkinlik görürseniz, şifrenizi değiştirdiğinizden emin olun.

4. Yetişkinlere Yönelik Web Sitesi Hesapları ;

Benzer şekilde, yetişkinlere yönelik web sitesi hesapları dark web üzerindeki yaygın üründür. Yetişkinlere yönelik siteler çoğu zaman videolarına erişmek için aylık ücret talep eder ve bilgisayar korsanları bunu müşterinin hesabını ele geçirerek sınırsızca kullanır.

5.Ücretsiz Uçuşlarda Havayolu Hesaplarını Kullanma ;

Havayolu hesaplarınıza dikkat edin, aksi halde korsan sizden ücretsiz tatil alabilir. Bilgisayar korsanı finansal bilgilerinizi kendilerine güneşli plajlara gezi rezervasyonu yapmak için kullanabilir, ancak bu riskli olabilir. Uçuşlar ucuza gelmiyor, bu yüzden çalınan bilgileri kullanarak uçuş rezervasyonu yapmak bankayı uyarma şansı çok yüksek.

Bu nedenle, bilgisayar korsanları, ödül tatillerinde harcayabilecekleri hesabınızdaki uçuş noktalarıyla daha fazla ilgileniyorlar. Bu taktik daha az finansal ayak izi bırakıyor ve fark edilmesi daha zor.

6. PayPal Hesapları ;

Tahmin edebileceğiniz gibi, bilgisayar korsanları, kendilerine ödeme bilgileri içeren hesap tutma hakkına sahipler. PayPal hesapları farklı değildir, ancak bunların ilave bonusu vardır; PayPal bakiyesi.

Bilgisayar korsanı PayPal hesabına eriştiğinde, üzerinde para olup olmadığını kontrol eder. Olursa, hesaptan satış yapabilirler. Hesabın ne kadar sattığı, bakiyenin ne kadar yüksek olduğuna bağlıdır.

Neden hesabı satmak yerine parayı almıyorlar? Bazen, bilgisayar korsanları risk almak istemiyor. PayPal işlemlere yakından bakar, bu yüzden fonları başarılı şekilde çıkarmak için yetenekli bilgisayar korsanı gerektirir. Bu nedenle, kendinden emin olmayan bilgisayar korsanı, hesabı aklama konusunda uzman birisine satar.

İlginizi çekebilecek diğer yazılarım ;

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir