Bütçe Dostu Oyuncu Grafik Kartları | Yeni Nesil Kişisel Teknoloji Bloğu| editorcum.com

Bütçe Dostu Oyuncu Grafik Kartları

En son çıkan oyunları oynamak için güçlü grafik kartına sahip bir sistem kurmak gerekiyor. Bunun için bütçemizi yoracak harcamalar yapmamız gerekiyor. Özellikler arttıkça, sabit bütçedeki oyuncuların güncel kalması zordur. Bütçe dostu grafik kartları, paranız için en uygun olan biraz daha eski ama yine de süper güçlü kartlar ile popüler oyunları oynamanız için bir alternatif oluşturuyor. Bütçe dostu grafik kartları artık sunulan en iyi oyunlardan bazılarının keyfini çıkarmanın önünde engel oluşturmuyor. Bu yazımda cep yakmayan bütçe dostu grafik kartlarını inceliyorum. Keyifli okumalar 🙂

1. Nvidia GTX 1650 Super Overclocked-4GB ;

Nvidia GTX 1650, 4GB GPU ile mükemmel bir bütçe dostu grafik kartı. Yeni nesil Nvidia GPU’lara güç veren Turing mimarisine sahiptir. Üst düzey ayarları kullanarak en yeni oyunların keyfini çıkarmanıza yardımcı olmak için 4GB GDDR6’ya sahiptir.

Yapılan Benchmark sonuçlarında ; GTX 1650 Super Overclocked, Fortnite, Overwatch, GTA V ve PUBG dahil olmak üzere oyunlarda ortalama 111 FPS sunduğu tespit edildi. Nvidia GTX 1650 Super Overclocked için bir başka artı noktası da boyutu. GTX 1650 Super Overclocked, tek fanlı tasarımdır, yani neredeyse her sistem düzenine ve kasa boyutuna sığar. Dahası, genel güç kullanımı düşüktür ve uzun vadede tasarrufu sağlar.

2. AMD RX 580-8GB ;

AMD RX 580 ekran kartı, 8GB GDDR5 RAM ile birlikte iki HDMI bağlantı noktası, bir DVI-D bağlantı noktası ve iki DisplayPort ile birlikte gelir. RX 580 8GB’lık bir kart olsa da, Nvidia eşdeğeri GTX 1070’den daha iyi performans gösteriyor. Bununla birlikte, AMD RX 580, yüksek ve ultra ayarlarda en yeni oyunların çoğunu işleyebilir. Benchmark testine göre RX 580, GTA V, Fortnite, PUBG ve Overwatch’da 60’tan fazla FPS elde ediyor.

3. Nvidia GTX 1050 Ti ;

Nvidia GTX 1050 Ti aslında Nvidia GTX 1650 yerini almaktadır. Yapılan Benchmark testlerine göre, GTX 1050 Ti’ ın oyuna ve donanıma bağlı olarak ortalama 72 FPS elde edeceğini tahmin ediyor. 4GB’lık kart olmasına rağmen, 1050 Ti en yeni oyunları en yüksek ayarlarda 60 FPS’de oynatmayı amaçlıyor. Bununla birlikte, sistem donanımının geri kalanına bağlı olarak 30 FPS ve üzeri elde edilebilir.

Nvidia GTX 1050 Ti için bir diğer artı, tek fan tasarımı. GTX 1050 Ti’yi her kasaya ve tasarıma sığdırabilirsiniz. GTX 1050 Ti, RX 580-4GB’a göre bir başka avantaja daha sahip; gücün yarısını kullanıyor. Uzun süreli güç kullanımın da tasarruf edersiniz.

4. Nvidia GeForce GT 1030-2GB ;

Nvidia GeForce GT 1030-2GB rakipleri arasında en ucuz grafik kartlarından biridir. Performans konusunda pahalı grafik kartları tarafından gölgede bırakılır. Ancak, tek fanlı 2GB GT 1030 yine de bazı mükemmel oyunlarda güç kazanmanıza yardımcı olacak. The Witcher 3’ü en üst düzeye çıkarmayacaksınız, ancak doğru donanım ile kesinlikle oynayabilirsiniz.

5. Nvidia GTX 1660-6GB ;

Nvidia GTX 1660-6GB fiyatı biraz yüksek olsa da yapılan Benchmark testlerine göre , donanımınızın geri kalanına bağlı olarak GTX 1660-6GB sürümünün oyun başına ortalama 111 FPS olacağını tahmin ediyor. GTX 1660’ın süper hızlı GDDR6 RAM’inden ve Nvidia’nın en yeni nesil GPU’larına güç veren Turing mimarisinden performans kazancı bulacaksınız. 1660-6GB, her türden en popüler Nvidia GPU’lardan biridir. FPS tahminleri ve potansiyel performans göz önüne alındığında, nedenini anlayabilirsiniz.


İncelemenin sonuna geldik. Şuanda kullandığınız grafik kartı nedir ? Yukarıda listelediğim grafik kartlarından satın almayı düşündüğünüz bir model var mı ? Fikir ve düşünceleriniz benim için değerli. Yorum yaparak benimle paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir