Bilgisayardan Android Telefona Veri Aktarma | Yeni Nesil Kişisel Teknoloji Bloğu| editorcum.com

Bilgisayardan Android Telefona Veri Aktarma

Telefonlar çoğu insan için ana bilgisayar cihazı olmasına rağmen, çoğumuz hala düzenli olarak dizüstü bilgisayar kullanıyoruz. Dosyaları PC’den Android telefona sık sık taşımamız gerekiyor. Ama bunu yapmanın en iyi yolu nedir? Çok sayıda küçük dosya veya büyük dosyayı taşıyorsanız, en iyi yöntem nedir? Dizüstü bilgisayarınızdan veya bilgisayarınızdan Android telefonunuza veri almanın en iyi yollarını birlikte inceleyelim. 🙂

1 – USB Kablo Kullanma ;

Dizüstü bilgisayarınızdan telefonunuza veri taşımak için eski standart USB kablo kullanabilirsiniz. Elinizde uyumlu kablo olduğu sürece, hızlı ve kolaydır. Windows ‘ta yapmanız gerekenler :

  • Telefonu bağlayın.
  • Android cihazında USB ile şarj etme etiketli bildirime dokunun.
  • USB Kullan seçeneğinin altında Dosya Aktarımı’nı seçin.

Bu kadar. Bilgisayarınızda telefon aktarma penceresi açılacak ve telefonunuzu gösterecektir. Sonra dosyalarınızı karşıya kopyalamaya başlayabilirsiniz.

2 – Bulut Hesaplar ;

Telefonunuza kurduğunuz Google hesabı, Google Drive üzerinden 15 GB bulut depolama alanına erişmenizi sağlar. Dizüstü bilgisayarınız ve telefonunuz arasında dosya taşımak için uygun yol sağlar. Google Drive uygulamasını dizüstü bilgisayarınıza yüklemeniz gerekir. İsterseniz, hepsi aynı şekilde çalıştıkları için Dropbox veya Microsoft’un OneDrive’ını kullanabilirsiniz.

Google Drive’ı kurduğunuzda, önce oturum açmanız gerekir. Sonra Tüm dosya türlerini yedekle öğesini seçin ve İleri düğmesine tıklayın. Bilgisayarınızda Google Drive klasörü oluşturun. Klasördeki her şey Drive hesabınızla senkronize edilir. Böylece dosyaları telefonunuza yüklemek için, onları Drive klasörüne taşıyın. Uygulamayı telefonunuzda açın; senkronizasyondan sonra veriler aktarılır.

3 – Bluetooth kullanımı ;

Küçük dosyanız olduğunda, telefonunuza gitmeniz gerekir, Bluetooth verilere erişmek için iyi bir yoldur. Bir kere ayarladıktan sonra da oldukça kolay. Windows 10 bilgisayarınızdan telefonunuza Bluetooth üzerinden dosya göndermek için, önce iki cihazı eşleştirmek gerekir. Bluetooth> Ayarlar> Cihazlar seçeneğine gidin ve toggle tuşuna basın. Telefonunuzda da etkinleştiğinden emin olun.

Şimdi taramaya başlamak için Bluetooth veya başka cihaz ekle> Bluetooth seçeneğine gidin. Kısa gecikmeden sonra telefonunuz görünecektir. Seçin, ardından işlemi tamamlamak için PC’nizde Bağlan ve telefonunuzda Eşleştir’i tıklayın.

Dosyayı Bluetooth üzerinden paylaşmak için, Ayarlar> Cihazlar> Bluetooth ile dosya gönderin veya alın> Dosya gönder seçeneğine gidin. Ardından paylaşmak istediğiniz dosyayı seçin.

4 – Wi-Fi Kullanımı ;

Telefonunuza düzenli olarak büyük miktarda veri taşımanız gerektiğinde, Wi-Fi’yi kullanın. Telefonunuzu ve dizüstü bilgisayarınızı aynı ağa bağladığınız sürece dosyaları hızlı ve güvenli şekilde taşıyabilirsiniz.Wi-Fi üzerinden dosya kopyalamak için telefonunuzda özel uygulamaya ihtiyacınız var ancak dizüstü bilgisayarınızda fazla bir şey yok. Portal’ı ücretsiz olan ve kaydolmayı gerektirmeyen Pushbullet’i öneririm. Herhangi bir platformla çalışır: Windows, Mac, Linux veya Chrome OS. Başlamak için Android cihazınıza indirin ve yükleyin. Ardından, dizüstü veya masaüstünüzde bir web tarayıcısı açın ve benzersiz bir QR kodu göreceğiniz portal.pushbullet.com adresine gidin.

Şimdi telefonunuzda Portal’ı açın ve Tara’ya dokunun. Kamera açıldığında, taramak için QR kodunu işaret edin. Telefonunuz ile masaüstü veya dizüstü bilgisayarınız arasında doğrudan bir kablosuz bağlantı kurulur. Yalnızca geçicidir, bu yüzden uygulamayı bir sonraki çalıştırdığınızda tekrar eşleştirmek için taramayı yeniden yapmanız gerekir.

Dosyalarınızı tarayıcı penceresine sürükleyin, anında telefonunuza yükleme yapmaya başlayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir