Android Cihazda Verileri Yedekleme | Yeni Nesil Kişisel Teknoloji Bloğu| editorcum.com

Android Cihazda Verileri Yedekleme

Android telefonunuzdaki tüm verileri kaybedebilirsiniz. Android telefonunuzdaki her şeyi korumak için kolay bir dokunuşla yedekleme seçeneği içermiyor. Yıllar süren irtibatlar, fotoğraflar, belgeler, metinler ve daha fazlası imkansız veya zaman alıcıdır.  Android cihazınızı nasıl yedekleyeceğinizi inceliyorum, böylece değerli hiçbir şeyi kaybetmezsiniz. 🙂

Adım 1 : Google Drive’a Yedekleyin ;

Telefonun Ayarlar> Sistem> Yedekleme’ye gidin ve Google Drive’a Yedekle düğmesini göreceksiniz . Bunu etkinleştirdiğinizden emin olun; İsterseniz bir yedekleme yapmak için Şimdi yedekle düğmesine dokunabilirsiniz .

Bu yedeklemenin içerdiği veri kategorilerini aşağıdaki listede görebilirsiniz. Arama geçmişiniz, rehberiniz ve duvar kağıdı ve ekran seçenekleriniz gibi çeşitli cihaz ayarlarının yanı sıra, belirli uygulamalardan verileri koruyacaktır. 

Google Drive’da, sol menüyü kaydırabilir ve hesabınızla bağlantılı cihazları görüntülemek için Yedeklemeler öğesine dokunabilirsiniz . Nelerin yedeklendiğine ve en son ne zaman çalıştırıldığına ilişkin ayrıntıları almak için birine dokunun. Ayrıca, gerekirse yedeklemeleri silebilirsiniz.

Adım 2 : Fotoğrafları Yedekleme ;

Google, yüksek kalitede ücretsiz sınırsız fotoğraf depolama veya Google hesap depolamanıza göre önemli olan tam kaliteli yedekleme sunar. Google Foto uygulamasını yükleyin , ardından Google hesabınızla oturum açın.

Yedekleme özelliğini etkinleştirmek için soldaki menüyü kaydırın ve Ayarlar> Yedekle ve senkronize et seçeneğine gidin . Yedekle ve senkronizasyonu etkinleştirdiğinizden emin olun ; Bunun altında kalite seviyenizi seçebilirsiniz.

Her şey korunduğunda, ana ekranda Yedekleme tamamlandı mesajı göreceksiniz. Bundan sonra , görüntüleri cihazınızdan kaldırmak için sol kenar çubuğundan Boş alan seçeneğini kullanabilirsiniz . Google Foto’ya güvenli bir şekilde yedeklenirler, böylece çevrimiçi olduğunuzda bunları görüntüleyebilirsiniz.

Adım 3 : Kişileri Yedekleme ;

Kişilerinizi yedeklemenin en kolay yolu, Google hesabınıza kaydetmektir. Bu şekilde, Google hesabınızla oturum açtığınız herhangi bir cihazda kullanabilirsiniz.

Google Kişiler uygulamasını kullanmanızı öneririm . Kurulduktan sonra sol menüyü açın ve cihazınıza kaydedilen kişileri Google hesabınıza kopyalamak için Ayarlar> İçe Aktar seçeneğine gidin ve SIM kart seçeneğini seçin .

Bonus;

Telefonunuzda korumak istediğiniz müzik ve belgeler gibi başka dosyalar da olabilir. Ayrıca, belirli uygulamalardaki verileri yedeklemek isteyebilirsiniz. Dosyayı yedeklemek için Google Drive gibi bir bulut depolama hizmetini kullanabilirsiniz. Uygulamayı açın ve sol Artı simgesine dokunun, ardından yükle diyerek , bulut depolama yedeklemek istediğiniz dosyayı bulun.

Siz yedekleme işlemi için neler kullanıyorsunuz ? Yorumlarda tartışalım 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir